«Нам на селекторній нараді заборонили будь-які з вами, вообще з засобами масової інформації, брифінг в час дня в управлінні охорони здоров’я і всю інформацію ви можете там взяти. Нам будь-яку інформацію заборонив Суслик і кожного дня в час дня брифінг начальника управління Суслика Миколи Петровича. Пожалуйста, я б с удовольствієм, але ми не маємо права будь-якої інформації надавати. Мені повинен позвонити керівник і дати вказівку, я не можу, при всій моїй повазі до вас, я дуже поважаю журналістські всі видання і так далі, но я не можу не виконати начальника управління вказівки. Ви понімаєте?»
у телефонній розмові сказала головний лікар Центру ПМСД Бердичівського району Наталія Миколаївна Ровкова (пунктуація і слова викладені в оригіналі).
Ми звернулись до пані Ровкої, щоб отримати її коментар для відеосюжету, дізнатись і ознайомити мешканців Бердичівського району, як і в яких умовах працюють сімейні лікарі Бердичівського району в період поширення країною короновірусу Covid-19. Щоб вона пояснила населенню району, як правильно себе поводити в умовах карантину і куди звертатись в разі підозри на захворювання. Але, виявляється зі слів Наталії Ровкової, було розпорядження начальника управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Миколи Петровича Суслика, яке забороняє медичним працівникам спілкуватись з журналістами.
Потрібно додати, про таку заборону доводилось чути і раніше, ще від одного поважного медичного керівника, але на пряму через прес-службу голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка вдалося все владнати.
Виходить, що для того, щоб подати інформацію для мешканців міст, сіл, ОТГ, якої вони зараз потребують, «вигризати» інтерв’ю треба через прес-службу ОДА чи телефонувати вам особисто.
Тоді вкажіть будь-ласка на сайті ОДА свій власний мобільний номер для широкого загалу, а не прикривайтесь секретарем, яка нічого не може сказати.
Шановний пане Микола Суслик, я знаходжусь у місті Бердичеві і в умовах карантину не можу поїхати на Ваші брифінги, запитати у вас, чи правда, що ви заборонили медикам розповідати про дійсний стан речей, який відбувається у медичних закладах області, але розумію, що дійсної відповіді я б так і не отримав. На мою власну думку, якби керівник ПМСД сама не хотіла розмовляти з пресою, вона могла б придумати десятки інших відмовок, а не посилатись на ваше розпорядження.
Для мене якось не зрозуміло, як керівник управління охорони здоров’я цілої області в період розповсюдження смертельної інфекції може давати розпорядження медикам не спілкуватись з журналістами. І це тоді, коли їх поради можуть врятувати життя людей.
Віталій Сінєльніков
Будьте першим, хто прокоментував "Чого боїться начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Микола Суслик?"