Чорнобильська АЕС та всі ядерні об'єкти Зони відчуження повністю знеструмлені | Times ZT

Чорнобильська АЕС та всі ядерні об’єкти Зони відчуження повністю знеструмлені

НЕК “Укренерго” повідомила, що в результаті злочинних дій окупантів повністю знеструмлено Чорнобильську АЕС та всі ядерні об’єкти Зони відчуження. Пошкоджено високовольтну лінію, що живить електростанцію.

Бойові дії тривають, що наразі унеможливлює ремонтні роботи та відновлення енергоживлення

– повідомляє прес-служба “Укренерго”.

За інформацією Енергоатому на сховищі відпрацьованого ядерного палива – 1 зберігається близько 20 тисяч відпрацьованих паливних збірок, які потребують постійного охолодження. Це можливо тільки за наявності електропостачання. У разі його відсутності насоси не виконуватимуть охолодження. Як наслідок – зросте температура в басейнах витримки, виникне паріння і вихід радіоактивних речовин у довкілля. Вітром радіоактивну хмару може перенести також і до Білорусі та росії.

Більше того через знеструмлення не працюватиме вентиляція на об‘єкті, в результаті чого весь персонал, який там перебуває, отримає небезпечну дозу випромінювання.

Також не працює система пожежогасіння, і це величезний ризик у разі пожежі, що може статися внаслідок потрапляння снаряду.

Нагадаємо, що Чорнобильська АЕС контролюється російськими військами з 24 лютого. МАГАТЕ також заявила, що не має зв’язку з персоналом станції і не може гарантувати безпеку.

Будьте першим, хто прокоментував "Чорнобильська АЕС та всі ядерні об’єкти Зони відчуження повністю знеструмлені"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*