Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1X FAN models
coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine

До дня освітян: чи готові житомирські школи працювати за програмою «Нова українська школа»

Меблі на даний час залишаються ледь не єдиним недоліком програми «Нова українська школа» у Житомирі. Повністю у всіх закладах міста освітня програма запрацює до 27 жовтня.

Журналісти Times.Zt.Ua звернулись до департаменту освіти Житомирської міської ради за роз’ясненням реальної картини НУШ у загальноосвітніх навчальних закладах міста. Адже станом на 1 вересня новим освітнім простором у Житомирі були забезпечені лише декілька шкіл. Напередодні початку навчального року міський голова анонсував повне обладнання шкіл до 1 жовтня. Про стан речей на сьогодні нам розповіла заступник начальника департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.

Як виявилось виділених державою коштів забракло для закупівлі всього необхідного. Близько 70 % вартості сплатили з міського бюджету.

«Як було зазначено, що співфінансування держава дає 70 % для міст обласного значення, а 30 % надає міський бюджет. Ми отримали наразі по мультимедійному обладнанню аж 374 тис. грн на 31 заклад. Що можна купити на 374  тис. грн на 31 заклад? Якщо ми додамо 30 %, в нас виходить 12 тис. 50 грн на кожен заклад. Зрозуміло, що ми виходили на бюджетні комісії та інші комісії міської ради, на яких говорили, що нам потрібно, що нам фінансують та яка у нас недостатність коштів. Наразі і на меблі, і на дидактичний матеріал в тому числі нам дали кошти 70 % на 30 % ─ тільки навпаки. 70 % ─ з бюджету міського і близько 30 % ─ державної субвенції», ─ розповідає заступник начальника департаменту.

Чого наразі не вистачає у школах

За інформацією департаменту освіти, дидактичний матеріал наразі є у всіх школах міста в повному обсязі. 20 вересня його отримала більшість шкіл, решта трохи згодом.  

Мультимедійного обладнання на сьогодні не вистачає у 3-4 школах. Причиною затримки освітяни називають допорогові закупівлі.

«По мультимедійному обладнанню в нас були допорогові торги. Зрозуміло, що вони теж потребують певного часу. Повністю весь вересень встановлювалось мультимедійне обладнання, проектори. Я думаю, є десь 30 % шкіл ─ це 3-4 школи ─ де, можливо, обладнання ще довозиться.  Комусь поставили мультимедійне обладнання, комусь проектор, комусь це все зараз налаштовують. Це питання вже вирішене остаточно», ─ пояснює Світлана Ковтуненко.

Наразі єдиним, чого найбільше не вистачає освітнім закладам лишаються меблі. Але й вони щодня завозяться в міські школи.

«На меблі в нас були відкриті торги, які завершились 27 серпня. Відповідно формували графік поставки. Частина шкіл вже отримала меблі, деким ще завозять. Кожного дня в якісь школи завозяться меблі. Я думаю, близько 40 % вже завезли», ─ розповіла Світлана Ковтуненко.

Наразі меблі, необхідні для програми «Нова Українська школа» є у ЗОШ № 1, 2, 8, 3, 10, 21, 32,11, 38, 17, 14, 15, 12. Першокласники інших закладів освіти навчаються поки за старими партами. До 27 жовтня меблі завезуть у всі навчальні заклади.

Довідково: Нова українська школа (НУШ) – це назва реформи загальної середньої освіти, яку зараз реалізовує Міністерство освіти і науки України. Відтепер учні не просто набуватимуть знань, а вчитимуться використовувати їх на практиці. Значну частину часу в НУШ присвячуватимуть роботі в групі. Окрім того, замість нудних уроків діти навчатимуться граючись. Тепер дітей не каратимуть за помилки, а спонукатимуть самостійно їх виправити. Реформа також передбачає переобладнання навчальних класів та оновлення дидактичних матеріалів.

Аліна ДОМБРОВСЬКА

Будьте першим, хто прокоментував "До дня освітян: чи готові житомирські школи працювати за програмою «Нова українська школа»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*