Чи отримає бердичівський пляж шанс на нове життя? (ВІДЕО)

Бердичівський міський пляж – місце, яке легко одних перенесе в минуле, а інших – змусить дивитись під ноги, щоб не вивернути їх в ямах, не влізти у калюжі. Тут не витримують негоди дерева і, на щастя, ніхто від того не постраждав. Вже пофарбовані і відремонтовані лавочки, але рослинність у воді виросла добротна. Громадська організація «Креативний Бердичів» запропонувала план реконструкції території міського пляжу, набережної і пішохідного мосту. Перший етап робіт стосується території біля пляжу.

«Концепція пляжу полягає у тому, що вона розбита на декілька частин. Перша – втілення спортивних майданчиків, реалізація і будівництво спортивної зони в тому самому місці, де зараз постійно відбуваються спортивні події на необлаштованих і непристосованих для цього майданчиках», – розповідає Олександра Качур, керівник ГО «Креативний Бердичів».

З візуалізації ідей громадської організації видно: на пляжі можуть з’явитись 3 спортивні майданчики: перший – під пляжний волейбол, другий – з гумовим покриттям, третій – облаштований під скейтпарк. Їхнє будівництво дасть змогу безпечно займатися спортом. Орієнтовна їхня вартість –  5,2 мільйони гривень. Поряд – столи для настільного тенісу. Є можливість зробити і літній кінотеатр.

«Люди хочуть, громадськість хоче. Ми зробили опитування, апитали у людей, які там живуть, запитали у спортсменів, у молоді, у дітей, які займаються різними видами спорту. Всі підтримують абсолютно. Ми збирали підписи, розповідали, показували проект», – додає Олександра.

Олександра бачить пляж місцем розвитку спорту, бізнесу та сімейного відпочинку. Минулого року презентувала свої ідеї громадськості, затим на містобудівній раді. Але депутатів на ній, каже, тоді не було. Та при підготовці до червневої чергової сесії на постійних комісіях вони захотіли побачити презентацію проекту реконструкції набережної. Адже на сесійному засіданні мають виділити кошти на проектно-кошторисну документацію спортивних майданчиків.

«Якщо місто вкладає в саму проектно-кошторисну документацію 70 тисяч, ми маємо можливість отримати з соціально-економічного розвитку, це може виділити народний депутат, порядка 5,2 мільйони гривень для реалізації і будівництва цих 2 майданчиків», – каже секретар Бердичівської міської ради  Богдан Коляда.

За повідомленням ЗМІ, в окремих депутатів виникли навіть мало не претензії до проекту. Мовляв, людям може заважати будівництво. Та й інформації про нього мало. Тому для міських народних обранців провели додаткову презентацію.

«Я не можу зрозуміти, чому у нас відношення якесь непросте саме до цього проекту. Ми от придираємось, ми хочемо бачити, а що далі робити. Я е бачу взагалі проблем для того, щоб починати і робити. Ми ж на етапі початковому починаємо казати, що нас чекає у майбутньому і чого це не варто робити», – говорить депутат Бердичівської міської ради  Анна Левандовська.

Зі слайдів видно: якщо проекту дати старт, ним передбачені туалети, велодоріжки, дитячий і оглядовий майданчики, облаштування роздягальнями, шезлонгами.

«Ми як депутати, як органи місцевого самоврядування, як виконавчий комітет маємо самі брати уже зроблене і далі думати, як її втілювати і які кошти залучати», – каже Богдан Коляда.

Зі слів Олександри, проектом передбачається стратегія розвитку пляжу, щоб він приносив кошти у бюджет, щоб була можливість доглядати за ним і розвивати. Але до цього має долучатись мізками та ідеями міська влада. Осучаснити пляж, на її думку, можна тільки разом.

«Фактаж такий, що ми, на жаль, граємось тут у політику. Хоча, на мою думку, політики на місцях не має бути. З Бердичевом, з невеликим населенням гратись у політику не варто. У нас усіх має бути одна спільна ціль – це розвиток нашого міста», – говорить Олександра Качур.

Під час окремої презентації проектів майданчиків на пляжі депутати вже менш емоційні. Кажуть, хочуть знати покроковість дій усієї концепції реконструкції набережної, розуміти, що потім з нею робити. І врешті обіцяють на сесії підтримати своїм голосом виділення коштів на проектно-кошторисну документацію.

Будьте першим, хто прокоментував "Чи отримає бердичівський пляж шанс на нове життя? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*