Чи зменшиться в Україні ціна на бензин

Більшість нафтотрейдерів відмічають поступове зменшення ціни нафти марки Brent на американському та європейському ринку. Це дещо тривожить експертів в цій галузі. Нещодавно ринок пережив важку кризу, коли ціна за барель опустилась майже до 59 доларів. Це вдарило по продажу бензину, особливо в США.

Наразі відчутного здешевлення палива на території України немає, тому що його ціна зменшилась лише на 50-90 копійок за 1 літр. Але здійснений прогноз реалізаторів палива говорить про те, що ціна на нього буде зменшуватися. Цей тренд задали власники автомобілів у Франції і продовжуватимуть інші країни Європейського союзу.

Майже 2 тижні у французькій столиці відбувалися запеклі баталії між «жовтими жилетками» (ред. – французькі автомобілісти, активісти) та владою, щоб накласти вето на збільшення ставки податку на бензин на великі АЗС. Звісно, це дасть поштовх до нових рухів в інших країнах, тому що вартість бензину є у 2–2,5 рази більше собівартості.

У жовтні в Україні під час падіння ціни на нафту ціна на бензин повинна була знизитися до максимально відповідної, але сталося інакше. Ціна на паливо зросла до 36 грн за літр. Після заяв уряду великі АЗС змогли зупинити ціну у тих межах, при яких не було б корупційної складової. Починаючи з 1 листопада, ціни на найбільш популярні види палива, як А 95+, А  95, дизпаливо та газ, опустили свої мітки до липневих цін. Водночас такі ціни зберігалися до 25 листопада, аж поки знову не подалися у вільне падіння і не зупинилися на середній ціні в 33 грн.

У Житомирській області спостерігаються загальноукраїнські тенденції по зниженню палива.

Юрій МЕЛЬНИК

Будьте першим, хто прокоментував "Чи зменшиться в Україні ціна на бензин"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*