IT LAB STUDIO
HOVER
INNA BILA

Чиновницьке свавілля чи батьківська халатність? В Житомирі за довідками для дитячих садочків чергу займають з ночі

cropped f22142b4 e8c3 49f7 838b b9459ffa0b7b e1578921751932 - Чиновницьке свавілля чи батьківська халатність? В Житомирі за довідками для дитячих садочків чергу займають з ночі

В Управлінні ведення реєстру Житомирської ОТГ справжній ажіотаж, через «дитячу прописку», яку вимагають в дитсадках міста. Реєстратори працюють без обіду, проте батьки обурені чиновницькими вимогами. Як з’ясували журналісти Times.ZT, в тому, що батькам доводиться годинами стояти в черзі, винуваті вони ж самі, бо вчасно не зареєстрували дітей за місцем проживання. 

Ледь не кілометрова черга в Управлінні ведення реєстру територіальної громади Житомирської міської ради не розходиться ще з другої години ночі. Сьогодні в коридорі управління до 2-го кабінету, де можна зареєструвати свою дитину, сидядь декілька десятків батьків, ще частина — стоять на вулиці. Всі прийшли, аби зареєструвати свою дитину за місцем проживання та отримати прописку. Адже без цього документу батькам доведеться платити повну суму за харчування своєї дитини в дитячому садочку чи навіть у молодшій школі навчальних закладів міста. 

Нагадаємо, що 17 грудня 2019 року на виконкомі Житомирської міськради постановили, що у поточному році батькам із територіальної громади Житомира, зокрема це стосується і батьків села Вереси, тепер доведеться платити вже не 60%, а 70% від загальної вартості харчування для своєї дитини за місяць. Інші 30% спрямовуватимуться з місцевого бюджету. 

Проте, тепер щоб отримати таку «знижку» батьки зобов’язані принести до навчального закладу чи дитсадка довідку про місце реєстрації дитини. От тільки тим, що його дитина прописана, похвалитися може не кожен, бо частина житомирян вчасно не зареєстрували свою дитину за місцем проживання у відповідності до Законодавства України. А це потрібно було зробити ще у період з моменту реєстрації свідотства про народження та протягом 3-місяців після цього. 

«У нашому дитячому садочку № 27 16 грудня 2019 року були батьківські збори з приводу дитячого харчування, але про ці довідки я чула ще раніше від інших мам. Виявляється, якщо довідку не принести, то за дитяче харчування доведеться платити майже тисячу гривень, а не трохи більше шестиста. Ну це вже взагалі… Моя дитина взагалі не наїдається розміром тієї порції, що пропонують в садочку. Я одразу в садочок принесла свою прописку в Житомирі, ксерокопію паспорту, а дирекція все одно сказала мені терміново робити реєстрацію місця проживання дитини. Взагалі син Даня був записаний у моїй трудовий книжці, але мені сказали, що такий варіант не підходить. Тепер мені треба вистояти цю чергу, аби поставили печатку та видали довідку. Я сто тридцять друга. Зайняла чергу з вісьми ранку, але коли прийшла, то були й люди, хто з другої ночі тут сиділи. Сьогодні з собою принесла паспорт свій і чоловіка, довідки про реєстрацію місця проживання та свідоцтво про народження дитини, а також трудову книжку» — розповіла мама 4-річного сина Марта. 

214881ef e87e 4aa9 9ca6 1b8a6c0cac83 1024x768 - Чиновницьке свавілля чи батьківська халатність? В Житомирі за довідками для дитячих садочків чергу займають з ночі

«Я взагалі ніде раніше не бачила інформації про те, що ці довідки так терміново потрібні для садочків. Для школи — так, я знала, а от що довідка потрібна в дитсадки — прочитала в Facebook. У садочку № 32 нам сказали цю інформацію приблизно 20 грудня 2019 року, і пригрозили, що з 1 січня за відсутності довідки діти будуть харчуватися повністю за батьківський кошт. До 13 січня, тобто до сьогодні, у садочку ще погоджувались приймати копію паспортів батьків та реєстрації їх місця проживання, проте зараз вимагають дитячу довідку прописки. Причому скільки святкових вихідних днів було, то як же тут не буде таких черг?! » – обурилася мама Лілія, якій 34 роки.

«Ми ще зранку записались, тепер чекаємо своєї черги. У списку ми вісімдесят дев’яті, а сьогодні взагалі записались більше двухсот житомирян. Зараз прийшла черга лише сорокового в списку. Раніше дитина була прописана по матері, але штамп тоді ж не ставили» — розповіли батьки Світлана та Олег. 

46b374a3 1e5d 4727 af38 5c53d0d7bbe9 1024x768 - Чиновницьке свавілля чи батьківська халатність? В Житомирі за довідками для дитячих садочків чергу займають з ночі

Натомість в Управлінні ведення реєстру територіальної громади міської ради пояснили, що зареєструвати дитину — це, насамперед, батьківський обов’язок.

«Якщо батьки невчасно зареєстрували свою дитину за місцем проживання, то платитимуть підвищений адміністративний збір, який складає 40 грн 80 коп. Є багато батьків, які свого часу зареєстрували лише одну дитину, бо тоді було потрібно, а зараз у них по двоє-троє діточок. Ми їх просили й казали, щоб реєстрували всіх інших, але тоді їм не так як зараз потрібні були ті довідки. Зараз таких безвідповідальних дуже багато» — розповіла начальниця управління Ірина Ярош. 

img1503407418 683x1024 - Чиновницьке свавілля чи батьківська халатність? В Житомирі за довідками для дитячих садочків чергу займають з ночі

Натомість стандартний збір за реєстрацію складає 13 грн 60 коп. Довідка про прописку видається тоді, коли дитина вже зареєстрована за адресою. У таких випадках дитина може бути прописана за адресою, де зареєстрована мама й тато, або ж за місцем проживання одного із батьків, якщо це різні адреси. Якщо дорослі люди розведені й існує рішення суду про це, тоді батьки повинні між собою домовлятись, адже обоє мають однакове право на виховання дитини. 

«Є ще один цікавий момент — іпотечні квартири. Коли батьки набирали ті кредити, то обов’язково мали надати клопотання органу опіки й піклування, але не зробили цього, бо приховали, що є малолітні діти. Ці люди хотіли когось перехирити. Зараз розповідати, що влада не права, найлегше. А саме батьки свого часу порушили законодавство» — наролосила Ірина Ярош.

В управлінні також повідомили, що в садочках можна тимчасово надати 2 паспорти та свідотство про народження дитини, поки спаде цей ажіотаж. Послугу з прописки дитини також можна отримати, звернувшись до ОСББ та ЖЕКів, які далі направляють дані до управління й віддадуть вам вже готові документи.

bd704882 f1b0 4b57 90cd e243b6353552 1024x768 - Чиновницьке свавілля чи батьківська халатність? В Житомирі за довідками для дитячих садочків чергу займають з ночі

«У деяких садочках взагалі вимагали у батьків ще до 28 грудня принести довідки про прописку. Мене б мабуть теж підкидало від злості отам в черзі, я прекрасно розумію батьків. Але якби вони вчасно звернулись, то не було б проблемою зараз просто роздрукувати ту довідку, адже дитячі дані в нашій базі вже були б» — дивувалась начальниця управління.

У грудні 2019 року в управлінні було було видано 2586 довідок, для тих, хто подав заяву про реєстрацію місця проживання, а тільки з 2 по 11 січня видали 1652 довідки про прописку.


Будьте першим, хто прокоментував "Чиновницьке свавілля чи батьківська халатність? В Житомирі за довідками для дитячих садочків чергу займають з ночі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*