Місцеві вибори 2020 на Житомирщині відзначилися численними порушеннями як з боку виборців, так і з боку членів ДВК, низькою явкою та низкою кримінальних проваджень. Зокрема, найбільшу увагу привернув до себе Житомир створеними власноруч кабінками та заявою одного з кандидатів на посаду міського голови Житомира про фальсифікацію, та Коростишівський район. Там чоловік викрав 50 невикористаних бюлетенів.
За добу на Житомирщині зафіксовано не менше 153 порушень, з них 44 пов’язані з матеріально технічним забезпеченням ДВК, відсутністю кабінок та скриньок, не доступністю для маломобільних груп населення, відсутністю плакатів з роз’ясненням порядку голосування. Ще 20 класифікуються як можлива фальсифікація з виборчою документацією. 17 порушень виявлено під час процедури підрахунку голосів, 10 випадків — перешкоджання фіксації порушень, 7 випадків переписування або спроби переписування протоколів чи іншої виборчої документації ДВК. Крім того, виявлено 5 випадків присутністності сторонніх людей на вечірньому засіданні ДВК, 3 — недопуск або протидія спостереження, вилучення спостерігача, 2 випадки агітації на ДВК та поряд та інші.
«Ми помітили декілька таких негативних тенденцій, які маємо ще з минулих виборів. В першу чергу — це низьке забезпечення ДВК, готовність членів комісій. Окремо тут варто відзначити м. Житомир, це абсолютне хибне трактування законодавства, відсутність базових розумінь виборчого процесу, люди не орієнтуються у виборчому законодавстві, видумують абсолютно не існуючі норми або обмеження. Ну і низька явка, по Житомиру близько 28,8%. По частині виявлених нами порушень були направлені заяви до правоохоронних органів», — зазначив координатор Громадської мережі «Опора» Тарас Чмут.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/10/DSC_0857-1-1024x684.jpg)
Начальник ГУНП у Житомирській області Юрій Олійник розповів, що з початком виборчої кампанії на Житомирщині зареєстровано 140 повідомлень про порушення виборчого процесу:
«За виборчий період до нас надійшло 140 повідомлень, до 25 жовтня — 102 повідомлення, 36 — 25 жовтня, і 2 — 26 жовтня. За результатами перевірки відкрито 29 кримінальних проваджень та складено 38 адміністративних протоколів. До 25 жовтня — 19 кримінальних проваджень ( виніс чи пошкодження бюлетенів), 25 жовтня — 8, 26 жовтня — 2 (відсутності кабінок, випадки, коли секретар однієї з ДВК проголосував за себе і за сина, видача більше 4 бюлетенів, підписання протоколів до підрахунку результатів голосування, та випадки, представленні від „Опори“. Також сьогодні надійшло повідомлення від одного з кандидатів на міського голову про фальсифікацію. Це повідомлення зареєстроване, в перспективі будемо вносити кримінальне провадження, допитувати. Також нами зафіксовано у Коростишівському районі один факт, де невідомий викрав 50 невикористаних бюлетенів, буде тривати слідство. Проте суттєвих порушень, які могли би вплинути на результати волевиявлення громадян не допущено».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/10/DSC_0849-1024x684.jpg)
Будьте першим, хто прокоментував "Численні порушення, викрадення бюлетенів та заява про фальсифікацію: на Житомирщині відбулися вибори"