Численні порушення, викрадення бюлетенів та заява про фальсифікацію: на Житомирщині відбулися вибори

Місцеві вибори 2020 на Житомирщині відзначилися численними порушеннями як з боку виборців, так і з боку членів ДВК, низькою явкою та низкою кримінальних проваджень. Зокрема, найбільшу увагу привернув до себе Житомир створеними власноруч кабінками та заявою одного з кандидатів на посаду міського голови Житомира про фальсифікацію, та Коростишівський район. Там чоловік викрав 50 невикористаних бюлетенів.

За добу на Житомирщині зафіксовано не менше 153 порушень, з них 44 пов’язані з матеріально технічним забезпеченням ДВК, відсутністю кабінок та скриньок, не доступністю для маломобільних груп населення, відсутністю плакатів з роз’ясненням порядку голосування. Ще 20 класифікуються як можлива фальсифікація з виборчою документацією. 17 порушень виявлено під час процедури підрахунку голосів, 10 випадків — перешкоджання фіксації порушень, 7  випадків переписування або спроби переписування протоколів чи іншої виборчої документації ДВК. Крім того, виявлено 5 випадків присутністності сторонніх людей на вечірньому засіданні ДВК, 3 — недопуск або протидія спостереження, вилучення спостерігача, 2 випадки агітації на ДВК та поряд та інші.

«Ми помітили декілька таких негативних тенденцій, які маємо ще з минулих виборів. В першу чергу — це низьке забезпечення ДВК, готовність членів комісій. Окремо тут варто відзначити м. Житомир, це абсолютне хибне трактування законодавства, відсутність базових розумінь виборчого процесу, люди не орієнтуються у виборчому законодавстві, видумують абсолютно не існуючі норми або обмеження. Ну і низька явка, по Житомиру близько 28,8%. По частині виявлених нами порушень були направлені заяви до правоохоронних органів», — зазначив координатор Громадської мережі «Опора» Тарас Чмут.

Начальник ГУНП у Житомирській області Юрій Олійник розповів, що з початком виборчої кампанії на Житомирщині  зареєстровано 140 повідомлень про порушення виборчого процесу:

«За виборчий період до нас надійшло 140 повідомлень, до 25 жовтня — 102 повідомлення, 36 — 25 жовтня, і 2 — 26 жовтня. За результатами перевірки відкрито 29 кримінальних проваджень та складено 38 адміністративних протоколів. До 25 жовтня — 19 кримінальних проваджень ( виніс чи пошкодження бюлетенів), 25 жовтня — 8, 26 жовтня — 2 (відсутності кабінок, випадки, коли секретар однієї з ДВК проголосував за себе і за сина, видача більше 4 бюлетенів, підписання протоколів до підрахунку результатів голосування, та випадки, представленні від „Опори“. Також сьогодні надійшло повідомлення від одного з кандидатів на міського голову про фальсифікацію. Це повідомлення зареєстроване, в перспективі будемо вносити кримінальне провадження, допитувати. Також нами зафіксовано у Коростишівському районі один факт, де невідомий викрав 50 невикористаних бюлетенів, буде тривати слідство. Проте суттєвих порушень, які могли би вплинути на результати волевиявлення громадян не допущено».

Будьте першим, хто прокоментував "Численні порушення, викрадення бюлетенів та заява про фальсифікацію: на Житомирщині відбулися вибори"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*