ДБР перевіряє підозрюваних у привласненні військового майна на Житомирщині на співпрацю зі спецслужбами рф

Співробітники ДБР перевіряють можливі зв’язки з російськими спецслужбами фігурантів справи щодо привласнення майна однієї із військових частин Житомирської області.

Нагадаємо, що у листопаді 2023 року співробітники Міноборони під час аудиту виявили необліковані компоненти до трьох комплектів апаратури засекреченого зв’язку. Орієнтовна вартість установок сягала 65 млн грн.

У ході перевірки у двох гаражах на території військової частини було знайдено блоки з необлікованими мікросхемами з вмістом дорогоцінних металів: 28 кілограмів золота; 60 кілограмів срібла; 590 грамів металів платинової групи.

Результати аудиту були передані ДБР для вивчення підстав зняття мікросхем з балансу та їх подальшого зберігання на території військової частини.

В результаті слідчих дій співробітники ДБР виявили ймовірних крадіїв військового майна. Було встановлено, що посадовці цієї військової частини склали фіктивні акти щодо знищення апаратури. Насправді ж було знищено лише систему таємних блоків, вузлів та упаковок, а залишок військові привласнили, аби згодом продати.

14 травня слідчі ДБР провели 5 обшуків у чотирьох можливих фігурантів справи. За результатами правоохоронці виявили та вилучили комп’ютерну техніку та засоби зв’язку, військове майно, законність походження якого встановлюється, а також 3,5 млн грн у різній валюті. Крім того, в одного із них було виявлено георгіївські стрічки та 110 тис. російських рублів готівкою.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру чотирьом військовим у привласненні військового майна, вчиненому в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 410 КК України).

Досудове розслідування триває. Виявлені факти дають підстави для перевірки цих службовців у співпраці зі спецслужбами ворога. Встановлюються й інші особи, які можуть бути причетними до оборудки.

Фігурантам загрожує від 10 до 15 років позбавлення волі. У процесі досудового розслідування кваліфікація злочину може бути змінена.

    Нагадаємо також, що у Фінляндії затримано трьох підозрюваних у відмиванні коштів, привласнених на закупівлі амуніції для українських бійців.

    Будьте першим, хто прокоментував "ДБР перевіряє підозрюваних у привласненні військового майна на Житомирщині на співпрацю зі спецслужбами рф"

    Залишити коментар

    Ваша електронна адреса не буде опублікована.


    *