Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1X FAN models
1xfan manager
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange

Де тепер народжуватимуть і лікуватимуться бердичівляни?

З третього травня Бердичівська міська лікарня закрита на карантин через спалах короновірусної інфекції. Ні хворих із важкими патологіями, ні жінок, яким от-от народжувати, заклад тепер не приймає. Центр жінки – не виняток.

Завідувач пологового будинку у Бердичеві Віталій Грубський телефоном розповів нам: «Ні одне відділення в лікарні не функціонує від 3-го числа крім реанімації, де зараз лежать хворі, і інфекційного. Поки що так буде як мінімум два тижні. За цей час планувалось близько 30-40 пологів. За місяць в середньому відбувається 70-85 пологів. Народжують жінки з Бердичева, району, Вінниччини. Породіль повідомили про зміни в роботі. Тепер їх «швидка» доставлятиме в Житомир: в першу Житомирську лікарню на пологи, а якщо є ускладнення чи ознаки короновірусу, то у Житомирський перенатальний центр».

На період карантину 52-ом працівникам Центру жінки зберігатиметься 2/3 окладу згідно наказу по лікарні. Звичайно, кажуть медпрацівники, не всі від того у захваті, бо ставки і так невеликі, а тепер вони отримають лише 2/3 від них.

«Центр жінки як окреме приміщення могло б працювати. Але інші служби – лабораторія, кухня, – ходять і так інфекція могла потрапити у приміщення. Окремої своєї лабораторії в нас немає. Попри те, що у лікарні були хворі на covid-19, контакти медики максимально обмежили і тому у Центрі жінки ні в кого з працівників і майбутніх мам підозр на короновірус не було», – каже Віталій Грубський.

Стати на облік майбутнім мамам зараз теж поки не можна, жіноча консультація зачинена. На період карантину завідувач пологового радить звертатись до сімейних лікарів, які продовжують працювати.

На підстанції екстреної медичної допомоги у Бердичеві нам розповіли, куди тепер везуть хворих і вагітних.

«Породіль з Бердичева та району на пологи ми веземо в Житомир. Це або перша міська лікарня, або перинатальний центр. З травмами, соматичними патологіями без температури і пневмонії людей веземо у Бердичівську районну лікарню. З температурою чи пневмонією хворих доставляємо у Житомирську районну лікарню, що на Станишівці», – каже завідувач підстанції екстреної медичної допомоги міста Бердичева Людмила Ковбаса.

Будьте першим, хто прокоментував "Де тепер народжуватимуть і лікуватимуться бердичівляни?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*