Вже протягом двох тижнів на базі Білокуракинського координаційного центру в Житомирі внутрішньо переміщені особи з Луганської області можуть безкоштовно скористатися послугами перукаря – чоловічі, жіночі та дитячі стрижки. Перукар – також ВПО з смт Білокуракине, працює щосереди з 10 до 15 години, попередній запис за номером телефону 066 862 17 31.
Це лише одна із послуг, які ВПО з Луганщини, що переїхали у Житомир чи громади області, можуть отримати у Координаційному центрі надання допомоги внутрішньо переміщеним особам з Луганщини. Ним опікується Білокуракинська селищна військова адміністрація.
Частина колективу евакуювалася і відновила роботу в Житомирі, дехто працює дистанційно з інших регіонів країни. Свою діяльність в Житомирі розпочали наприкінці березня цього року. Спершу Координаційний центр надання допомоги ВПО з Луганщини розташовувався у «Прозорому офісі» на Польовій, а з 26 травня – за адресою вул. Чуднівська, буд 105.
Тут допомагають продуктовими і непродуктовими наборами, видають державну гуманітарну допомогу, надають фахові юридичні, психологічні та медичні консультації. Білокуракинська селищна військова адміністрація працює з 9 до 17.00, Координаційний центр – з 10.00 до 15.00. Усю важливу та корисну інформацію можна знайти у Telegram-каналі.
«Ми приймаємо звернення від жителів Луганської області з числа ВПО, які проживають на території Житомира та інших населених пунктів Житомирської області, якщо їм зручно особисто приїхати в хаб, – пояснює головний спеціаліст відділу економічного розвитку та інвестиційної діяльності Білокуракинської СВА, співробітниця Координаційного центру Сніжана Василівна, яка займається видачею гуманітарної допомоги.
– Представники Благодійного фонду «Право на захист» надають громадянам юридичні консультації. Планується надання психологічної допомоги. У рамках проєкту Медичне служіння «Карітас-Спес Україна» у співпраці з МБФ «Сприяння розвитку медицини», а також від Товариства Червоного Хреста внутрішньо переміщені особи можуть отримати медичні послуги (консультація сімейного лікаря, кардіолога, хірурга, офтальмолога, вимірювання цукру, тиску, видача окулярів, електрокардіограма за призначенням тощо). У нас передбачена видача б/у речей (чоловічі, жіночі, дитячі), овочів (картоплі), дитячого харчування, підгузків. Усе анонсуємо завчасно на офіційних ресурсах та у Telegram-каналі.
Співпрацюємо із вітчизняними та міжнародними благодійними й волонтерськими фондами та організаціями (Міжнародна організації з міграції, БФ «Право на захист», БФ «Рокада», громадська ініціатива «Восток-SOS», БФ «TERRITORY UA» та інші). Для благодійних організацій (звітності) ми ведемо відомості, перевіряємо довідки ВПО, оскільки бувають вимоги, що допомога надається тим, хто має довідку з вересня, новоприбувшим, дітям до трьох років, людям віком 65+ і так далі. Кожна організація ставить свої вимоги щодо категорії, регулярності отримання допомоги – раз чи два на рік. Є спільна база, куди додається інформація для благодійних організацій і ми слідкуємо за цим. Окрім продуктових наборів, є непродуктові – ковдри, матраци, постільна білизна, посуд, засоби гігієни, ліхтарі, пакети для сміття, каністри. Допомога різна, забезпечуємо з партнерами по можливості всебічну підтримку».
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Де у Житомирі ВПО з Луганщини можуть отримати продукти, речі, консультації лікарів, юриста і психолога"