День Гідності та Свободи у Бердичеві: думка священика і нового міського голови (ВІДЕО)

Напередодні Дня Гідності та Свободи, який щороку відзначають в Україні 21-го листопада, у Бердичеві зібрались представники влади і жителі міста. Біля меморіалу «Слава Героям!» вшанували громадський подвиг, патріотизм і мужність людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси держави. Це герої «небесної сотні» та українські воїни, які беруть участь у збройному конфлікті на сході України, а також ті, хто власним життям демонструє щире прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі.

Цей день присвячений двом революціям, які відбулись в Україні: Помаранчева революція 2004-го та Революція гідності 2013-го років.

«Сьогодні ми зібралися на цьому святому місці, щоб згадати ті події, які відбувалися вже за нашої пам’яті у центрі Європи, у Києві, в 21-му столітті. Це події, які важко було усвідомити, що таке можливо в наші дні. Боротьба продовжується, з Майдану вона перейшла на схід нашої країни і переросла в цілковиту війну.

Воля – це і є те, що ми називаємо, людина подібна до Бога. Тому що волею людина відрізняється від іншого творіння, яке Господь створив в цьому світі. А воля, свобода і гідність – це є подібні поняття. Тому якщо порушується людська воля, свобода і гідність, то це є гріх проти самого задуму Господнього по відношенню до людини. Тому ми сьогодні молимося, поминаємо тих, хто віддав своє життя за добробут в нашій країні», – розповідає Times.zt Євген Шимченко, протоієрей.

Долучився до заходів вшанування пам’яті і новообраний міський голова Бердичева Сергій Орлюк. У якості очільника міста коментарі дає вперше.

«Будь-яка революція – це трагедія для держави, – Помаранчева, революція Гідності. Коли влада не чує людей, вони виходять на вулицю і показують свою непокору, незгідність з владою. Я радий, що бердичівляни включилися в ті революції, показали своє ставлення, коли не чули народ, людей, включилися до активних людей майдану. Вони були одними з перших на війні в АТО. День Гідності та Свободи – це подія для нашого міста, бо люди показали свою активність, непасивність, небайдужість, що хтось за них це зробить. Люди повинні в собі чути силу, не бути пасивними», – каже Times.zt новообраний міський голова Бердичева Сергій Орлюк.

Родичі загиблих героїв, матері, розповідає він, спілкуються з ним. Від себе, каже, обов’язково підтримуватиме їхні родини. По допомогу ті поки не звертались, просять лише, щоб їх не забували. Це, переконує, є обов’язком людей і міського голови, – пам’ятати про таких матерів, які віддали своїх дітей заради народу і миру в Україні.


Будьте першим, хто прокоментував "День Гідності та Свободи у Бердичеві: думка священика і нового міського голови (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*