“Містечко танкістів” вперше відзначило своє свято

12 липня у смт Новогуйвинське на свято Рівноапостольних Петра і Павла вперше за всю історію існування населеного пункту відзначили День селища.

Розпочалося святкування ранковим богослужінням у храмі. Пізніше в центрі селища почали працювати атракціони та аніматори для дітей, проводилися спортивні змагання, було організовано виїзну торгівлю, виставку картин та частування гостей свята смачними стравами місцевих господинь.

Урочиста частина свята проводилася біля місцевого будинку культури. Право розпочати вечірній блок було надано Заслуженій артистці України, а віднедавна ще й офіційній мешканці сусіднього смт Гуйва, Ірині Шинкарук.

До велелюдного зібрання з вітальними промовами звернулися голова райдержадміністрації Сергій Микитюк, голова селищної ради Зоя Гончаренко, заступник голови районної ради Василь Стах, депутати райради Василь Козел та Тетяна Парфентієва, голова профспілкового комітету ДП «Житомирський бронетанковий завод» Володимир Маркосян.

Далі на містян та гостей селища чекали святковий концерт, проведений силами кращих представників аматорської спільноти району, та інші розваги.

Указом Президії Верховної ради СРСР від 7 березня 1973 року населеному пункту Гуйва – 2 було присвоєно назву Новогуйвинське. Так розпочинається відлік часу існування селища міського типу Новогуйвинське та Новогуйвинська селища рада, з центр селищної ради Новогуйвинське.

Чому день смт відзначають 12 липня – невідомо. (Якщо ви знаєте, пишіть у коментарях)

День містечка співпав зі святом Петра і Павла

Найвеселіше – малечі!

Виставка робіт місцевих майстрів

 “Нехай танки будуть тільки іграшкові…”

СМТ Новогуйвинське розташоване за 8 км від районного та обласного центру та залізничної станції міста Житомир. Через населений пункт проходить автошлях Житомир-Бердичів.
Площа населеного пункту – 60,2 га.
Населення – 7200 особи.
Кількість дворів – 1871.

Історія Новогуйвинського не розпочинається з 1973 року, селище розпочало свою історію з довоєнних часів, тут до війни знаходились військові частини з ремонтно-механічною базою.    Ремонтний завод, який під час війни називався 116-й пересувний танково-агрегатний ремонтний завод (ПТАРЗ-116) з’явився на території селища у 1947. Його передислокували з-за кордону у військове містечко №81, де до війни розташовувалася 5-та Кавалерійська дивізія 30-го Кавалерійського корпусу.

Військове містечко №81 під час війни було зруйноване. Тому ремонтний завод і житлово-побутові будівлі доводилося зводити практично заново.  Відновлювалось виробництво, розростався населений пункт і згодом  маленьке селище виросло  у прекрасне містечко.

Основним виробничим підприємством на території містечка став Житомирський ремонтно-механічний завод, який є одним з найкращих серед споріднених підприємств в Україні. Тут, окрім бронетехніки,  почали виробляти  товари народного вжитку.

НГ селищна рада

У солдат все строго, швидко відсвяткували, і на службу

Назва “Новогуйвинське” – досить гарна, але дещо довга для населеного пункта. Часом це створює незручності коли її потрібно часто проговорювати. Якби назву змінювали, яку альтернативу ви б запропонували? Пишіть в коментарях! ↓

Макс Сем


Раніше TIMES.ZT писав: День батька у Житомирі: свято чи чергова нудна «мильна бульбашка»?

1 коментар до "“Містечко танкістів” вперше відзначило своє свято"

  1. Владислава | 18.07.2018 at 20:29 | Відповіcти

    СМТ “Зелене”. Тому що потопає у зелені!

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*