Депутати не мають повноважень заборонити діяльність УПЦ (МП) на Житомирщині

Депутати обласної ради підтримали звернення до Президента, Верховної Ради, Кабміну та РНБО щодо заборони діяльності УПЦ (МП) на Житомирщині. 

Відповідне рішення прийняли під час сесії Житомирської обласної ради VІІІ скликання сьогодні, 7 грудня.

«Це спільний напрацьований депутатами проєкт рішення. Він має не лише звернення, а і додаткові пункти, зокрема, рекомендацію органам місцевого самоврядування сприяти переходу громад від УПЦ (МП) до іншої церкви. Також рекомендації до правоохоронних органів забезпечити збереження майна та культурних цінностей у тих громадах, які підпорядковуються московському патріархату й прийняли рішення про перехід до іншої конфесії», – пояснив депутат Житомирської обласної ради Сергій Крамаренко.

Депутати не можуть заборонити діяльність УПЦ (МП), проте, за словами в.о. голови Житомирської обласної ради Володимира Ширми, це рішення демонструє позицію влади області:

«Обласна рада не може заборонити функціонування тої чи іншої організації, але – це позиція депутатів обласної ради. Якщо не буде прийнятий закон Верховною Радою, а я думаю, його все ж приймуть, бо Президент доручив Кабміну розробити відповідний законопроєкт, то вже від нього буде залежати рішення щодо діяльності таких релігійних організацій».

Всього на сесії був присутній 41 депутат. 36 депутатів підтримали проєкт рішення про заборону діяльності УПЦ (МП) у Житомирській області. «Не голос»: депутат Сергій Білошицький, Руслан Годований, Анатолій Мелашенко, Володимир Нагорняк, Наталія Рибак.

Нагадаємо, в Україні хочуть заборонити діяльність УПЦ (МП).

Будьте першим, хто прокоментував "Депутати не мають повноважень заборонити діяльність УПЦ (МП) на Житомирщині"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*