Депутати Житомирської облради виступили проти реформи лісового господарства: деталі 

Депутати Житомирської обласної ради під час позачергової сесії сьогодні, 10 січня, одноголосно проголосували «За» звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо недопущення прийняття проєкту Закону України «Про особливості управління об’єктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства “Ліси України”» в редакції, запропонованій Державним агентством лісових ресурсів України.

Мовиться про реформу в галузі лісового господарства, згідно якої, державне підприємство «Ліси України» перетворять у акціонерне товариство «Ліси України». Проблема в тому, що нове акціонерне товариство включатиме у себе всі комунальні обласні ліси та майно, яке вони мають. 

Як зазначив голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма, питання б не стояло, якби було хоч якесь роз’яснення стосовно цієї реформи. Натомість, ні керівництво області, ні депутати не отримали інформації про те, яким чином реформу впроваджуватимуть, які її переваги і що це означає для області та тих лісових підприємств, що знаходяться на її території:

«Ми не до кінця розуміємо ті процеси, які відбуваються. У нас є дуже потужне підприємство “Житомироблагроліс”, яке працює вже 22 роки. Воно надає одну з найвищих заробітних плат працівникам – понад 21 тис. грн. Має потужну матеріально-технічну базу, великий штат кваліфікованих працівників. До обласного та місцевих бюджетів ним сплачено понад 350 млн. грн податків. Тому депутати обласної ради проти того, щоб воно входило в склад невідомого акціонерного товариства, яке незрозуміло як буде працювати. Це велике підприємство, яке об’єднує в собі 10 дочірніх підприємств по всій області. Це 300 тис. га лісу».

Володимир Ширма додає, засідання з цього приводу планують провести в обласних радах Чернігова, Вінниці, Івано-Франківська, тому голос депутатів та обласних рад має бути почутим на рівні вищих органів влади. 

За словами генерального директора підприємства «Житомироблагроліс» Ігоря Рибинського, реформа – не про скорочення працівників, а про покращення. Натомість, поки що лише звільняють людей, а відповіді на питання, хто займатиметься лісом, його охороною та виконуватиме всі необхідні функції – немає:

«Якщо буде об’єднання або передача комунальних лісів до цієї акціонерної компанії, я більше ніж впевнений, що працівників масово звільнятимуть. Це не лише 1350 працівників, а 1350 сімей. Те, скільки податків сплачує наше підприємство до обласного бюджету, то державне підприємство таку суму точно сплачувати не буде. Будуть сплачувати, але набагато менший відсоток. Про користь цієї реформи нам нічого не відомо. Ніхто не проінформував, ніхто не прорахував економічні результати, що будуть мати люди, громада і держава».

Відомо, що відповідний проєкт Закону опублікований на офіційному сайті Державного агентства лісових ресурсів України ще 13 грудня 2022 року. Досі жодних пояснень і деталей про користь та необхідність проєкту – немає.

Нагадаємо, де на Житомирщині можна здати на утилізацію використану ялинку (АДРЕСИ).

Будьте першим, хто прокоментував "Депутати Житомирської облради виступили проти реформи лісового господарства: деталі "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*