“Дерибан по-Оліївськи”: депутати сільради кілька років розпродають землі селян

Про шахрайські схеми тутешньої влади на сторінці пабліку “Наше село Троковичі” написала користувачка мережі Тетяна Зосім, посилаючись на газету “Приміське життя”.

Жителі Оліївської ОТГ регулярно скаржаться на незаконні дії керівництва району. Місцеві запевняють, що вже кілька років, якраз після звільнення з посади голови Скока Михайла Ілліча, депутати сільської ради займаються дерибаном земель у районі, привласнюючи їх для особистого користування. 

За словами однієї з постраждалих, Світлани Трохимчук, відомо, що у 2017 році її родичка зробила замовлення на виготовлення проекту землеустрою для відведення земельної ділянки загальною площею у 0,17 га, розташованої в Оліївці, неподалік міського молокозаводу. Проект погодили всі відповідні служби, але вже за два роки – у 2019, сільрада прийняла рішення щодо дозволу на розробку проекту землеустрою цієї ж ділянки іншій особі. Коли родина звернулася до сільської  ради та попросила відмінити вказане рішення, надавши весь пакет документів на землю, отримали відмову. До уваги навіть не прийняли те, що прямий власник землі та її дитина є особами з інвалідністю. Ошукані громадяни звернулися до суду, який визнав рішення сільради ОТГ протизаконним, але згодом, апеляційна інстанція це рішенн скасувала. Опісля, землю  приватизував поліцейський Віцюк, але вже площею 0,20 га, з яких три сотки – це житомирська земля.

Жителі переконані – Оліївська сільська рада, земельний районний відділ, а також головне управління Держгеокадастру перебувають у “тісних стосунках” та мають певні домовленості між собою, головною з них є зазбезпечення землею конкретних людей. виділення землі потрібним людям.

Анатолій Бабій, представник ТОВ “Фінгарант” розповідає, що у 2016 році під час публічних торгів підприємство придбало нерухомість на території Оліївської сільради, довкола неї було більше 5 га землі. Вже весною 2020 звернулися до ради із проханням про надання дозволу на виготовлення технічної документації на земельну ділянку площею понад 3 га, отримали відмову, через нібито неправильне оформлення документів. При цьому, домовляючись із товариством розділити землю на кілька частин та присвоїти їм кадастрові номери. Тепер віддавати землю в користування не хочуть, на заяви підприємства сільрада не реагує, на сесію не пускають.

Подібні ситуацію трапляються в тій місцевості дуже часто: дехто придбав земельну ділянку, аби займатися там підприємницькою діяльністю, натомість дізнається, що за кілька років, як і сама ділянка, так і нерухомість на ній за рішенням сільської ради, входить до проекту відведення земельної ділянки під особисте селянське господарство. Такі рішення депутати, звичайно, приймають на закритих засіданнях, аби прямі власники землі не мали жодної можливості на відстоювання свої законних прав.

Дехто купляє нерухоме майно в Оліївці, готує відповідну документацію на реставрацію майна, а по закінченню терміну угоди звертається до сільради із проханням подовжити оренду і наштовхується на відмову, мовляв – вирішуйте такі питання зі своїм сусідом, якому вже встигли виділити частину цієї землі під ОСГ. Після шантаж, вимагання грошей, тощо…

Наразі достеменно невідомо, чому в Оліївській сільській раді рішення, пов`язані із земельними питаннями, приймаються у такий дивний спосіб. Землю там розподіляють лише для “своїх”, поставивши  рейдерські схеми із захоплення землі на потік. 

Зараз жителі, які потрапили у пастку шахрайської схеми, вимушені звертатися до правоохоронців із заявами про ошуканство, але чи відкриють “охоронці порядку” кримінальні справи щодо земельного свавілля залишається невідомим. 

Будьте першим, хто прокоментував "“Дерибан по-Оліївськи”: депутати сільради кілька років розпродають землі селян"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*