Всього було зареєстровано 26 кандидатів, з яких 24 були присутні. Як з’ясувалося, один із кандидатів подав заяву заради… інтересу. У членів ради виникли сумніви стосовно ряду конкурсантів. В результаті обрали 10 «нових» членів – і майже всі виявилися старими. Як таке стало можливе?..
3 квітня відбулось засідання конкурсної комісії щодо обрання членів Координаційної ради з питань бюджету участі. Члени комісії ознайомились із документами кандидатів. Після чого кожному з них надали декілька хвилин для того, аби вони розповіли про себе та про майбутні плани роботи у Координаційній раді. Після довгих дискусій виконавчий орган оголосив результати.
Перемогли:
- Бондарчук Олег Олегович: має власні ідеї щодо покращення життя містян Житомира та благоустрою міста. Працює у сфері торгівлі.
- Маньковська Ольга Юріївна: член Координаційної ради з впровадження бюджету участі в м. Житомирі, голова ГО «Берегиня Полісся».
- Намєснік Сергій Миколайович: голова Координаційної ради з впровадження бюджету участі (громадського бюджету) в м. Житомирі.
- Ожегова Наталія Федорівна: автор проектів бюджету участі в 2016 та 2017 роках
- Пахольчук Світлана Володимирівна: громадський діяч, у 2016-2017 р. р. автор 6 проектів.
- Петренко Юлія Борисівна: автор проектів бюджету участі в 2016 та 2017 роках.
- Рафальська Оксана Петрівна: експерт проекту «Енергоефективність в житловому секторі України»; працює у групі експертів в проекті GIZ «Інтегрований розвиток міст 2030»; обіймає посаду голови правління ОСББ «Новий Бульвар 7».
- Рошко Олександр Іванович: член Координаційної ради з впровадження бюджету участі (громадського бюджету) в м. Житомирі.
- Шевчук Галина Олександрівна: автор проектів бюджету участі 2017 року. Заступник голови ОСББ. Автор-переможець проекту бюджету участі 2016 року «Островки здоров’я для всіх» – інклюзивний майданчик у Житомирі на вул. М. Грушевського.
- Шелестюк Андрій Миколайович: член Координаційної ради з впровадження бюджету участі (заступник) в м. Житомирі.
Виникає одразу запитання: чому «нові» представники прийшли на старі посади і знову стали членами Координаційної ради?
Можливо, є якась кулуарна домовленість? Чи навпаки, до людей виникла безмежна довіра за результатами їхньої діяльності впродовж останніх 2 років? Відповіді поки що немає.
Нагадаємо, від 19 березня протягом 14 днів тривав прийом документів від представників територіальної громади Житомира до Координаційної ради. 26 представників громадськості виявили бажання увійти до складу постійно діючого консультативно-дорадчого колегіального органу – Координаційної ради з питань бюджету участі. За фактом увійшло 10 людей, більшість з яких повернулися у добре знайомі крісла.
Олеся ЛАВРЕНЮК
Будьте першим, хто прокоментував "Ділити бюджет участі обрали 10 «нових» людей – але більшість не нові"