“Чому у вас в Україні немає весни?..”

Років з 20 тому я товаришував з одним голландцем. Ми з ним часто перетиналися на “Студії 1+1”. Іноді випадково зустрічалися у різних місцях – магазинах, кафе і навіть у нічних клубах. Одного разу ми з ним крокували майже безлюдним передсвітанковим Хрещатиком. Онно (це його ім’я) захоплено клацав язиком, коли ми порівнялися з ЦУМом. 

– Ну, що ти тут побачив такого видатного? Ну, звичайний радянський конструктивізм.

– Ти не розумієш! Це шик! Це просто… Ти просто мене не розумієш!

Онно довго розповідав мені, як він любить сучасну архітектуру – і як не любить старовинну голландську.

– Як би я хотів, щоб наші міста виглядали, як ваш Хрещатик! Ти не уявляєш, як набридло це допотопне бароко…

Я йшов гордо, вдихаючи повними грудьми тепле квітневе повітря. Не кожного дня почуєш від іноземця, що він у чомусь заздрить українцям.

– Але у вас є одна велика проблема… – раптом сказав він. Я напружився.

– Яка?

Онно зупинився і подивився мені прямо в очі. Я подумки приготувався почути щось про корупцію, політичний бедлам у парламенті, проституцію у нічних клубах. Але тільки не те, що почув.

– Скажи, чому у вас в Україні немає весни?.. 

Я стояв приголомшений.

– Як це – немає?

– Ні-ні, не сперечайся зі мною! В Голландії весна починається в лютому. Повільно, градус за градусом стає тепліше. Зеленіє трава, розквітають квіти… Розквітають люди. А у вас шмяк! – і після зими одразу літо! Було 0 градусів, а потім 20 тепла. Куди це годиться?..

Після нетривалої дискусії ми дійшли консенсусу. Господь дарує довгу лагідну весну з тюльпанами країнам, які мучаться зі своїм архаїчним бароко. А нам, щасливим власникам модернового прямокутного ЦУМу – такої радості зась. Все у світі гармонійно і збалансовано. Кожен мінус компенсується якимось плюсом.

Справедливість слів Онно житомиряни можуть перевірити на власній шкурі. Ще декілька днів тому була кліматична зима. А сьогодні вже кліматичне літо.

І в голову мимоволі лізе настирлива думка. Може, розвалити до біса київський ЦУМ (разом із житомирським) – і попросити у Бога нормальної весни?..

Тарас СТРІЛЬЧИК

 

Будьте першим, хто прокоментував "“Чому у вас в Україні немає весни?..”"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*