Боржники платитимуть за прострочення по подвійному тарифу: 8 правил для оплати газопостачання

Фахівці зібрали вісім важливих правил для споживачів газу в Україні, які починають діяти вже в цьому році.

Відтепер боржники за кожен день прострочки платитимуть удвічі більше, – передає UBR.

1. З 1 січня облгази видають “подвійні платіжки”: в одній вказують вартість спожитого користувачем газу, в іншій – вартість його “доставки”. Тарифи в різних областях у кожного свої.

2. У 2020 році тарифи на розподіл газу зросли на 46%. З 1 липня на українців очікує ще одне зростання ціни – приблизно на 20%. Наразі ж вартість “доставки” газу становить від 0,28 до 1,99 гривні за кубометр в залежності від області, з 1 липня ціна збільшиться – від 0,28 гривень до 2,73 гривень за кубометр.

3. Тарифи за розподіл газу визначатимуться в залежності від споживання за попередній термін з 1 жовтня по 30 вересня. Обсяг спожитого газу буде помножено на тариф на розподіл і поділено на 12 (місяців). Сума, котра буде отримана, вважатиметься щомісячною платою за “доставку” газу користувачеві. Відзначимо, що у кожного окремого споживача вартість буде іншою.

4. Платіжки за “доставку” приходитимуть раніше на місяць. Тобто у лютому споживач отримає платіжку за спожитий у січні газ і платіжку за “доставку” газу за лютий. Зверніть увагу, в січні 2020 року приходить платіжка за грудень 2019 (загальна за споживання газу і його доставку, за старими правилами) і платіжка за доставку газу в січні (за новими правилами). Таким чином, через перехід в січні платіж за доставку газу в рахунках українці побачать двічі (в грудневій загальної, і січневої окремої).

5. Якщо споживач не хоче переплачувати за “доставку” газу, то є сенс оплатити її на декілька місяців вперед (упродовж року її вартість залишатиметься фіксованою і не змінюватиметься). Це дозволить не переплачувати за банківську комісію та може бути актуальним для тих, хто проживає у віддалених місцевостях, і є користувачем банків із великими комісями.

Однак важливо пам’ятати, що з 1 липня тариф на розподіл дорожчає, тобто збільшиться і плата за місяць.

6. Якщо з певних причин споживач не зміг сплатити платіж вчасно (до прикладу, немає доступу в особистий кабінет через відсутність інтернету) то оплатити послугу завжди можна з мобільного. Як саме це працює – запитайте у свого мобільного оператора.

7. Якщо ви плануєте поїхати кудись на декілька місцяів, то є сенс у замовленні відключення послуги, адже оплата за доставку газу проводиться завжди, незалежно від того, споживається газ за фактом чи ні, через те, що лічильники фіксують лише обсяг спожитого газу.

8. Оплату за споживання газу газопостачальні компанії рекомендують здійснювати протягом 5 днів після отримання рахунку.

Також зазначимо, що згідно з новими правилами, за послугу розподілу, тобто “доставки” газу промисловим споживачам необхідно сплатити до 1-го числа наступного місяця. Але у населення кінцевий термін оплати раніше – до 20 числа поточного місяця.

1 коментар до "Боржники платитимуть за прострочення по подвійному тарифу: 8 правил для оплати газопостачання"

  1. Незрозуміло лише чому людина повинна платити за доставку газу,якщо до прикладу в мене в селі мої дід-баба за свої кошти прокладали труби для постачання газу Кожна прийдешня влада старається залізти в кишеню пересічному українцю,рано чи пізно це все приведе до 3 майдану Путін,війна,революція,хаос-все на руку масонам,які хочуть заволодіти благодатною землею!УКРАЇНОЮ!!!Слава Україні-смерть ворогам!

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*