Дорожні знаки, лежачі поліцейські та світлофори: як планують обмежити рух в провулку, де молоковоз насмерть збив маленького житомирянина

Житомирські депутати та члени профільної комісії з безпеки дорожнього руху вже почали встановлювати знаки про обмеження швидкості до 20 км/год у провулках Комунальний та Селецький. Сьогодні, 20 липня, там зранку протестували житомиряни, вимагаючи обмеження руху. Члени комісії також порекомендували встановити 5 лежачих поліцейських, 2 камери відеонагляду, 2 світлофори та схему про зміну руху.

Нагадуємо, що нещодавно у провулку Комунальний сталася смертельна ДТП — під колесами молоковозу загинув 5-річний хлопчик.

Сьогодні, 20 липня, у Житомирі відбулось виїзне засідання комісії з безпеки дорожнього руху. Зокрема, на перехресті вулиць Селецької — Космонавтів зібрались близько 50 житомирян, депутатів й членів профільної комісії. За допомогою карти вони вивчали можливість зміни схеми руху для працівників приватного підприємства «Рудь» та комунального РЕМ. 

«Я мешкаю в цьому мікрорайоні з 1957 року, з того моменту, коли моїм батькам виділили земельну ділянку рішенням міської ради. Тоді у жителів першої лінії були відібрані земельні ділянки й надані новим забудовникам. Їм виділялися земельні ділянки площею 600 м2, а між ними ширина дороги (провулку) складала до 5 метрів. Люди не могли заїжджати, а деякі навіть носили на собі будівельні матеріали, бо у Селецькому провулку дороги тоді ще не було й по ньому текли стічні води. Зараз ці провулки експлуатують не за призначенням, тому що вони є пішохідною зоною. З жодної сторони дороги немає тротуару, а це означає, що жителям дозволено ходити проїжджою частиною. Коли з великою швидкістю заїжджають самі мешканці, а коли і великомасштабні фури, то у людей тріскаються хати. Наприклад, мені під час останньої зливи в хату налляло дуже багато бруду, зіпсувався холодильник. Я до цих пір мию в хаті з хлоркою. Я не хочу бути клоакою міста, а просто жити в нормальних умовах. Все, що було на городі, через бруд знищено. Всі мої квіти, які я так люблю, тепер теж хворіють. То в цьому місці хіба є господар?! Ми просимо, щоб ці лівньовки чистились не після зливи, а перед нею. У Дрездені 400 років тому побудували канали для зливу води і вони й досі працюють. А ми що будуємо?!», — обурювалась місцева жителька.

Вона також вважає, що вирівняти 300-метрову дорогу, що поруч з Комунальним провулком — для міста не проблема. Побудова дороги цією лінією дасть можливість під’їзду до промислової зони великогабаритних вантажівок. 

«У РЕМу немає ніякої документації для проїзду нашими провулками Якби машина їхала ремонтувати світло — то одна справа, але коли зранку виїжджає парк автомобілів місцевих підприємств, маючи при цьому додатковий виїзд по Енергетичному провулку. Вибачте, але покійники не потрапляють під машину. З одного боку там кладовище, а з іншого — тротуар для пішоходів. То нехай би тудою вони і пустили вантажівки й інший великогабаритний транспорт», — сказала житомирянка.

На в’їзді та виїзді до провулків Комунальний та Селецький сьогодні вже почали встановлювати обмежувальні дорожні знаки — тепер оптимальна швидкість на цьому проміжку дороги становить 20 км/год, а раніше це було 40 км/год. 

Зараз на цих провулках лише встановлено 2 лежачих поліцейських, проте після протесту місцевих жителів через смертельну ДТП планують встановити ще близько 5.

«При виїзді з провулку Селецького та в’їзді до Комерційного є дорога, яка зараз в занедбаному стані. Завтра, з 9 ранку комунальне підприємство спрофіллює та вирівняє її для того, щоб дати можливість підприємствам, які там проводять свою діяльність, виїхати. Обстежимо також ймовірні об’їзди, адже поки вони є лише на карті. Сьогодні, не всі автомобілі можуть там проїхати», — зазначив заступник голови Житомирської міськради Олександр Шевчук.

Крім того депутати й члени профільної комісії рекомендували встановити також схему зміни руху перед в’їздом до провулків та системи відеореєстрації для виявлення та штрафування порушників. 

“Ми звернемось до департаменту земельних відносин, щоб надали нам відомості по земельній ділянці, де зараз паркувальне місце РЕМу з відомостями про всі мережі та статус майданчика. Департамент архітектури й земельних відносин також мають надати відповідь, чи можливо там побудувати дитячий майданчик для жителів мікрорайону. Для транзитного транспорту рух вже обмежено, проте для вантажного ми поки не можем прийняти таке рішення — там їздить комунальна техніка.

На Енергетичному провулку треба зробити демонтаж колій і повноцінний проїзд у дві сторони для вантажного транспорту”, – сказав Шевчук. 

Крім того, завтра на засіданні сесії ЖМР депутати ініціюватимуть пренесення абоненської паркувальної площадки від приміщення РЕМу на територію перед в’їздом у провулки.

Будьте першим, хто прокоментував "Дорожні знаки, лежачі поліцейські та світлофори: як планують обмежити рух в провулку, де молоковоз насмерть збив маленького житомирянина"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*