«Доторкнутися до науки»: житомирян запрошують в музей з інтерактивними експонатами (ФОТО)

Посидіти на стільці Будди із цвяхами або підняти себе на кріслі Мюнхаузена, зав’язати шнурівки кросівок плоскогубцями чи зіграти у двосторонній вертикальний більярд, а ще сконструювати магнітний міст із гайок, перевірити, як звучить ехофон та орган із пластикових труб, можуть відвідувачі інтерактивного музею науки і технологій «Політехнік».

Його відкрили наприкінці липня минулого року і нині тут вже більше півсотні експонатів, які можна не лише подивитися, але й випробувати. Вони наочно пояснюють виникнення природних явищ та принципи їх дії.

«Це амбітний проєкт, до якого ми йшли більше року, і все вдалося завдяки підтримці Асоціації випускників Державного університету «Житомирська політехніка». Експонати розроблені та створені у стінах нашого навчального закладу на базі студентської лабораторії мехатроніки «MechLab»: від ідеї, креслення, вибору матеріалів – до втілення, випробування і представлення. Це не музей одного дня, будемо постійно додавати і оновлювати інтерактивні експонати, щось забирати у фонд. Тут можна пізнавально провести час не лише дітям, а навіть дорослим, – відзначає керівник відділу маркетингу Житомирської політехніки Михайло Псюк. – Основна мета – показати школярам та студентам, що наука буває цікавою, видовищною та захопливою, пробудити у них інтерес до навчання й пізнання. «Доторкнутися до науки», – саме так кількома словами можна охарактеризувати наш «Політехнік».

Співробітниці музею Яна Гладищук та Мілана Добровольська розповідають, що екскурсія триває переважно 30-40 хвилин, а далі передбачено час на самостійне ознайомлення і фотографування. Оптимальна кількість відвідувачів у групі – 15 осіб. Простір музею поділений на кілька зон (механіка, оптика, електрика, магнетизм, логіка, акустика), а також поряд функціонує читальний зал, комп’ютерний клас, є місце для проведення зустрічей, майстер-класів, столи із головоломками. Розпочинають знайомство із 3D-центру, де встановлені 3D-принтери і представлено вироби, які на них друкують. Сувенірна продукція – підставки до телефона+брелоки, яку можуть на згадку придбати відвідувачі, виготовлена таким же чином.

«Особливо доречно потрапити до нас учням 7-8 класів, бо тут багато того, що вони якраз проходять на уроках фізики. Перш ніж взятися за екскурсії, ми вивчали багато інформації, спілкувалися із розробниками, аби вміти не лише розповісти про музей науки і технологій, але й відповісти на усі запитання, – зізнаються дівчата. – Старшокласникам цікавіше не слухати, а перевіряти. Приймаємо також групи з дорослими, зокрема були шкільні педагоги. Усі відвідувачі, незалежно від віку, із задоволенням намагаються розгадати принципи роботи механізмів, які закладені в основу експонатів, вирішують логічні задачі, опановують ручну динамічну машину, перетворюючи механічний рух на енергію, розглядають запропоновані зразки під цифровим мікроскопом, пробують відчути себе маленьким Теслою, складаючи електричні схеми, розглядають «Безкінечні коридори», перевіряють «Магію дзеркал», «Хвильовий маятник» чи «Кулі Ньютона», створюють «Фігури Хладні», тощо».

Найпопулярніші нині у «Політехніку» експонати – «Стілець Будди» із 2500 гострих цвяхів та «Крісло Мюнхаузена», де продемонстровано «золоте» правило механіки: у скільки разів ми виграємо в силі, стільки ж програємо у довжині. Із найновіших – кімната оптичних ілюзій, торнадо-вир. Завершується монтаж «Котушки Тесла», а згодом буде ще одна динамо-машина.

Експонат «Маріанський жолоб» показує ефект чорних дір, а разом з тим виконує ще одну функцію – тестуючи його, відвідувачі залишають свої монети на згадку.

«Таких закладів у Житомирі більше нема. Подібний музей є в наших друзів – «ЛандауЦентр» у Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна, а ще в Польщі функціонує Центр науки «Коперник», – пояснює Михайло Псюк. – Ми запрошуємо житомирян і гостей з інших регіонів у музей науки і технологій «Політехнік». Житомирщина вийшла із «червоної зони», тому починаємо працювати на повну. Проводимо лише групові екскурсії за попереднім записом і узгодженням всіх деталей та і дотриманням карантинних заходів».

Режим роботи музею 9.00-16.00 пн-сб. Запис на екскурсії – 068 626-45-66.

Текст і фото Юлія Демусь

Будьте першим, хто прокоментував "«Доторкнутися до науки»: житомирян запрошують в музей з інтерактивними експонатами (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*