Нещодавно на сцені Житомирської обласної філармонії Святослава Ріхтера виступили два видатні колективи, що творять українську культуру. Академічна хорова капела «Орея» та ансамбль танцю «Сонечко» у своїх виступах продемонстрували справжній ступінь мистецької майстерності та артистизму. Світ співу та танцю об’єдналися в одне ціле, аби вразити мешканців Житомирщини.
Спершу на сцені виступив колектив «Орея», який є лауреатом міжнародних хорових конкурсів та володарем дев’яти Гран-прі. Він був створений українським хормейстером, диригентом та заслуженим діячем мистецтв України Олександром Вацеком у 1986 році в Житомирі. Понад 500 гастрольних турне «Орея» дала в Україні, Польщі, Чехії, Угорщині, Болгарії, Німеччині, Швейцарії та інших країнах. Ще у 1997 році президент фестивалю лауреатів «Везонля Ромен» так оцінив виступ капели в інтерв’ю, яке давав французькому радіо: «”Орея” – це один з чотирьох найкращих хорів у світі, який я коли-небудь чув. Він є найкращим послом України, якого я зустрічав». Окрім цього, у 2009 році «Орея» була запрошена на музичний фестиваль у Південній Кореї як один із найкращих колективів світу. У його творчому доробку багато різних музичних творів світової та української класики. На сцені Житомирської обласної філармонії прозвучала «Колискова» з репертуару «Jerry Hail», українська повстанська пісня Сотні «Левів», буковинська народна пісня «Ой на горі два дубочки», українська народна пісня «Ой дуб, дуба». Також були виконані твори західноєвропейської музики. Серед них композиції Чарльза Стенфорда «Shall we go dance», Беатріс Корона «Corazón, coraza» та інші.






Ансамбль танцю «Сонечко» є одним із найкращих танцювальних колективів України, який у 2014 році отримав статус академічного. Його творчий доробок нараховує понад 50 номерів. Художніми керівниками є народні артисти України Михайло та Тетяна Гузун, які заснували ансамбль у 1973 році. Вони надають своїм вихованцям всебічні знання з народно-сценічного, історично-побутового та класичного танцю. Основу виступів складають українські народні танці. Подружжя не лише розвиває юнацькі таланти, але й виховує в артистів почуття патріотизму з метою збереження національних традицій. В умовах війни колектив активно долучається до збору коштів військовим та організовує численні благодійні концерти. Виступаючи у Європі, артисти також доносять правду до світу про реалії російсько-української війни через мистецтво, що отримало підтримку серед громадян. Колектив є переможцем багатьох міжнародних конкурсів. Він є володарем Гран-прі на міжнародному фестивалі в Румунії. Окрім зазначеного вище, ансамбль неодноразово проводив хореографічні майстер-класи в таких країнах як Канада та Польща.






Легендарні мистецькі колективи виступили на одній сцені, демонструючи велич української культури. Вони продемонстрували досконалість вокалу та хореографії, що надало можливість глядачам заглибитися у звучання та виконання музичної спадщини.
Марина Лозко
В Житомирі пройшов літературно-мистецький фестиваль «Відсіч.Крим» (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Два різні світи на Житомирській сцені: Академічна хорова капела «Орея» та ансамбль танцю «Сонечко»"