«Криве, нестандартне, з порушеннями» — саме так говорять про стадіон «Спартак Арена» виконавці робіт. Проте називати себе не ризикують, адже за всі свої «виступи» неодноразово отримували погрози. Натомість міський голова записав це в особисте «Було — Стало» і щиро переконує, що місто тепер може пишатися ще й стадіоном.
При цьому УАФ призначила стадіону «Спартак Арена» Житомир найнижчу, Першу категорію, і ФК «Полісся» на ньому не грає домашні матчі. Така інформація сколихнула фанів «жовто-зелених». І хоча міський голова Сергій Сухомлин запевняє, що стадіон збудований якісно і надійно, все далеко не ідеально.
Стадіон «Спартак Арена» може приймати матчі Другої ліги, футбольних команд U-21 і U-19, та Кубку України до стадії 1/8 фіналу.
«Однак положення про категорії стадіонів почне діяти лише через сезон, тобто починаючи із сезону-2021/2022. У сезоні-2020/2021 ще діятимуть реєстри стадіонів, як це було раніше. Це буде останній сезон із реєстрами. Проте при формуванні реєстрів уже будуть враховуватися саме критерії щодо категорійності. Центральний стадіон Житомира „Полісся“ поки знаходиться на реконструкції, тому не атестований для проведення футбольних матчів», — повідомляє Спортивний Житомир.
Попри те, що «Спартак Арена» є тренувальною базою для дитячої спортивної школи «Полісся», це не заважає фанатам висловлювати своє обурення на адресу міського голови Житомира:
«Сергій Сухомлин, цікаво куди дивились посадові особи Житомирської міської ради, хто буде відповідати??? Полісся готувалося грати все життя у другій лізі, а тут таке неподобство, а гроші …», – написав на своїй сторінці у Фейсбук Олександр Українець.
Коментувати претензії «диванних експертів» у соцмережі міський голова відмовився.
Проте журналістам Times. ZT Сергій Сухомлин пояснив, що якість стадіону ніяк не пов’язана з категорією:
«Тут немає що коментувати, хочу пояснити чому… Перше, це стадіон дитячої спортивної школи. Коли УАФ оцінювала стадіон по вищій, середній чи нижчій категорії, оцінка була не по якості. Припустимо, в ці категорії потрапив Новоград-Волинський стадіон, ви бачили той стадіон? Там роздягальні — це вагончики, немає ні туалету, ні душу, і він отримав категорію. Коли оцінюється стадіон, мова йде не про якість стадіона, а про окрему зону для фанатів, для команд, які приїжджають, має бути окрема трибуна або сектор огороджений решіткою, а це вже інші речі, які не потрібні для дитячої спортивної школи».
В плани міського голови не взагалі входило проведення футбольних матчів Першої чи другої ліги на цьому стадіоні:
«Це були змушені міри, коли стадіон „Полісся“ не добудували, і команда вимушена була грати на цьому стадіоні. Якщо подивитися на стадіони в Коростені чи Новоград-Волинському, наш набагато крутіший, і по якості воріт, і освітленню, на тих стадіонах взагалі немає освітлення. Народ цього не розуміє, це дитячий стадіон. Для команди Першої ліги має бути 2-3 тис глядацьких місць мінімум, в Новограді чи Коростені вони є, але це лавки, які просто набиті в яруси. У нас стільці, але у нас 1200 місць, тому він не проходить відповідну категорію. Стадіон „Спартак Арена“ оцінювали по вимогам Професійної ліги, але не по якості. Нам же не потрібно для дитячого стадіону трибуни для фанів, огороджені решітками, тому ми його з самого початку робили, як стадіон дитячої спортивної школи. А для професійної ліги має бути стадіон „Полісся“».
Сергій Сухомлин переконаний, що стадіон збудований якісно:
«Звичайно, тут навіть розмов немає. Більше того, коли в минулому році був турнір пам’яті Дмитра Рудя, грала дитяча команда „Шахтар“, вони сказали, що наразі це краща в Україні база для дитячого футболу».
На відміну від Сергія Сухомлина, ті, хто будував «кращу базу в Україні для дитячого футболу» не вважає її ні якісною, ні навіть робочою:
«Я не можу назвати це поле робочим, воно криве, зроблене в короткі терміни, і не за всіма стандартами, — говорить один з виконавців робіт. — Поясню чому… По-перше, з самого початку пішла затримка по будівництву через двох трактористів, які постійно були напідпитку. Поле мало б відсипатися за 4 дні максимум, а в нас цей процес тривав аж 4 тижні, то трактор зламався, то матеріал не довезли вчасно, це гальмувало роботу. Почалося все з дренажу, він був зроблений неякісно. Чому? Бо спершу не довезли пісок, потім не вистачило дренажної труби. На маленькому полі тільки імітація іде, там немає труби взагалі. Далі, за проєктом мав би бути геотекстиль, але його не привезли. Коли ми наголошували на його потребі, нам просто „закрили рота“, погрожуючи, що ми не отримаємо свої гроші».
Занадто тонкий шар піску, недопустимий шар щебіню, гранітний відсів, укладений з порушенням технологій, тощо, на думку самих будівельників призведуть до швидкого руйнування поля:
«Це означає, що коли футболісти будуть бігати, цей щебінь буде проривати місцями траву, так довго вона там не пролежить. Хоча, за траву можу сказати, що її якість хороша. Крім цього, має бути гарна поливка. Планувалося провести 32 діаметри труби для поливу поля, але везти її не захотіли, натомість полили спеціальною машиною, але там навіть 40% не виконали того, що було потрібно».
Будівельник стверджує, що про порушення спочатку повідомлялося директору приватної ремонтно-будівельної фірми «Комунальник» Андрію Корзуну, а згодом і міському голові Сергію Сухомлину, проте вони разом на це просто закрили очі:
«Про порушення говорила і служба технічного огляду, але реакції не було. Ми хотіли зробити гарне поле, якісне, бо це для наших дітей. Всі ці порушення відображатимуться на навчанні дітей, там не зручно грати, є ями, стадіон мав би 10 років мінімум стояти неушкоджений. Але через таке халатне відношення, недовезений та неякісний матеріал, дренажні ями будуть давати усадку, і все буде осідати, з кожним роком буде все гірше і гірше. Мало того що Корзун закривав на це очі, то він ще й погрожував нам, щоб ми мовчали. Про всю цю ситуацію знав і міський голова Сергій Сухомлин. Він знав, що поле побудоване неправильно, що не довезли пісок та щебінь, він був повністю проінформований, але і йому було байдуже. Також були маніпуляції, наш колектив один проти одного налаштовували, брехали за оплату. Не з усіма робітниками розрахувалися, декому за роботу винні 150 тис грн, але отримати їх вже просто нереально, бо бухгалтерія знищила необхідні документи».
Зауважимо, що на реконструкцію стадіону «Спартак Арена» у Житомирі було витрачено 78 136 317, 93 грн. І поки ви читаєте цей матеріал, вулиці Житомира прикрашають передвиборчі білборди міського голови про досягненням під назвою «Спартак Арена».
Будьте першим, хто прокоментував "Дитячий «Спартак Арена» за дорослі гроші: порушення, маніпуляції, погрози — чергове «досягнення» Сергія Сухомлина"