«Дитина у коробці»: що включатиме бебі-бокс для немовлят у Житомирі

4 - «Дитина у коробці»: що включатиме бебі-бокс для немовлят у Житомирі

Такі коробки дарують молодим сім’ям у багатьох європейських країнах. А вже у вересні цю гарну звичку запровадять і у нас. Даний крок має сприяти зростанню народжуваності в Україні. Якщо скласти докупи ціни на товари з бебі-боксу, то вийде, що загальна вартість подарунка складає близько 5 тисяч гривень…

Пакунок малюка. Що включає | TIMES.ZT

З першого вересня 2018 року кожен малюк буде отримувати приємний подарунок від держави. Хоча такому подарунку, мабуть, більше зрадіють батьки, які зможуть зекономити кілька тисяч гривень. В пакуночку батьки знайдуть все необхідне для догляду за своїм немовлям на перший час: підгузки, пелюшки, одяг, присипка, олійка, матрац, ковдра, термометр, пляшечка та соска. Також в комплекті йде інструкція для молодих матусь та татусів, з інформацією про те, як доглядати за дитиною.

Вміст бебі-боксу | TIMES.ZT

За статистикою в Україні на рік в середньому на світ з’являється близько 400 тисяч дітей. Враховуючи це, не складно підрахувати, в яку суму обійдеться програма бебі-боксів у 2019 році: вона сягне 2 мільярдів гривень.

Подарунок отримає кожна новонароджена дитина, незалежно від матеріального стану сім’ї, в якій вона народилася. Видавати його будуть в пологових будинках при виписці, цілком безкоштовно, разом зі свідоцтвом про народження. Єдиною умовою є те, що матері повинні стояти на медичному обліку.

4 1 - «Дитина у коробці»: що включатиме бебі-бокс для немовлят у Житомирі

Пакунки малюка будуть наповнюватися винятково якісними продуктами, а тендери для виробників проводитимуться через сервіс “Прозорро”. Наступного року держава планує оплачувати навіть послуги нянь! Тобто, тепер не буде виникати питання, з ким залишити малюка, поки батьки працюють. Однак няню держава буде оплачувати лише до 3 років дитини. На забезпечення няні для однієї дитини на місяць будуть виділяти 1500 грн.

Муніципальна няня | TIMES.ZT

Загалом у бебі-боксі будуть такі товари для дитини:

– одяг різного розміру від 0 до 6 місяців;

– шкарпетки;

– шапочки;

– боді;

– пелюшки;

– підгузки;

– дві ковдри (зимова  та літня);

– матрац;

– термометр для грудних дітей;

– термометр для води;

– пустушка;

– гігієнічні набори для новонародженого і для молодої мами;

– інформаційні буклети для батьків про те, як правильно доглядати за дитиною.

Ще одна деталь: коробку, в якій будуть знаходитися всі перераховані вище речі,  можна використовувати як… ліжечко для дитинки. Остаточне наповнення бебі-боксу буде затверджено відповідною постановою Кабінету міністрів.

Пакунок малюка - допомога батькам | TIMES.ZT

Вперше такі бокси з’явилися в Фінляндії в 1938 році. Досвід Фінляндії згодом запозичили інші країни, серед яких цього року і Україна. Наприклад, в Південно-Африканській Республіці коробки виготовляють не з картону, а з пластику. Це робиться для того, щоб там можна було не тільки покласти спати дитину, а й викупати її.

Бебі-бокс в Індії | TIMES.ZT

В Індії в коробку кладуть сітку від комарів, ковдру, набір білизни та медикаментів для пологів і післяпологового періоду. В Лондонській лікарні «Queen Charlotte’s and Chelsea Hospital» вагітним жінкам дають бокси, виробником яких є американська компанія Baby Box Co. Лікарі цієї установи вважають, що головна ціль такої допомоги – навчити  молодих матусь правильно поводитися з дітьми.

Немовля у бейбі-боксі | TIMES.ZT

У канадській коробці разом з речами вкладений номер телефону консультанта, до котрого можна зателефонувати в будь який час. Цією послугою можна скористатися не більше 20 разів і лише до моменту, коли малюку виповниться шість місяців. Також у коробку додають спеціальну брошуру про те, як дбати про новонародженого. Певно, щось на кшталт цього буде і в українських коробках.

Тетяна ОВСІЄНКО

Дивіться також: Як самореалізуватися у декретній відпустці?

8+
  • 42
    Поширили:

Будьте першим, хто прокоментував "«Дитина у коробці»: що включатиме бебі-бокс для немовлят у Житомирі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*