Ефект Марангоні: що станеться з мильною бульбашкою в морозну погоду в Житомирі (ФОТО)

Ефект Марангоні: що станеться з мильною бульбашкою в морозну погоду в Житомирі

Користувачі мережі Тік-Ток публікують відео, на яких видно, що відбувається із мильними бульбашками в морозну погоду. Зокрема, при мінусовій температурі  буквально за кілька миттєвостей вони перетворюються на крижані кулі з унікальними візерунками  – схожі на ті, що ми звикли бачити взимку на склі.

Такі ролики знімають і викладають з різних куточків світу. Зважаючи на зимову пору, ми теж спробували повторити експеримент в умовах міста. Початок нового року видався в Житомирі не особливо сніжним – кілька разів були незначні опади, які надовго не затримувалися, але протягом останніх днів спостерігалося суттєве зниження температурного режиму.

В один з таких морозних ранків вибралися у міський парк, назву якого, до речі, невдовзі обіцяють змінити остаточно, облаштувалися у зоні атракціонів, що зачинені до весни,  і почали запускати мильні бульбашки – вони у багатьох асоціюються саме з безтурботним дитинством.

Втім, досягнути результату як на відео не вдалося з кількох причини: вітряна погода, яка заважала затриматися бульбашці і кристалізуватися, а також температура повітря, оскільки при -4 або -5 бульбашки так ефектно не замерзають: застигають, але більш схожі на скляну поверхню без візерунків.

Коли ви заморожуєте мильну бульбашку, візерунки, які потім бачите, є результатом ефекту Марангоні. Цей ефект створюється поверхневим натягом міхура і змушує кристали льоду обертатися і рухатися по поверхні міхура доти, поки не буде достатньо льоду, щоб вони стали на місці. Після повного заморожування залишається кристалізований візерунок.  Заморожені бульбашки нестабільні, тому вони не можуть зберігатися довго, але кількох секунд вистачає, щоб зробити фото чи відео. Прекрасні візерунки, створені ефектом Марангоні, також призводять до появи тріщин на поверхні, які й  дозволяють повітрю вийти назовні, тобто бульбашка лопає.

У будь-якому разі найближчим часом  синоптики прогнозують ще кілька морозних днів, коли кожен зможе на власному досвіді перевірити, чи «працює» фокус з мережі. Власне, у коментарях під відео можна знайти кілька порад: оптимальна температура для замерзання мильних бульбашок повинна бути близько -10 градусів, але чим більше, тим краще; бульбашка швидше починає кристалізуватися при контакті зі снігом.

Ми ж  ділимося із читачами атмосферою зимового парку – атракціони, лабіринт, пішохідний міст, набережна й річка Тетерів через призму мильних бульбашок.

Юлія Демусь

Улюблена справа: на Житомирщині родина Збінських вирощує та реалізує тисячу індиків щорічно (ФОТО)

 «Сам вдома по-житомирськи» від Діани Патук зібрав свій перший мільйон переглядів  (ВІДЕО)

Будьте першим, хто прокоментував "Ефект Марангоні: що станеться з мильною бульбашкою в морозну погоду в Житомирі (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*