Екологічна криза в Житомирі: депутати погрожують звільненням директору Водоканалу

Сьогодні, 9 серпня, питання про забруднення річки Тетерів стоками з водоканалу активно обговорювали депутати на позачерговій сесії Житомирської міської ради.

Нагадаємо, що 6 серпня через аварію на головній каналізаційній насосній станції Житомира стоки потрапили в річку, і з того часу води Тетерева забруднюються щодня. Через забруднення і спекотну погоду знизився рівень кисню у воді, і почала масово гинути риба. Так триватиме, поки у КП “Житомирводоканал” не встановлять нососи.

Заступник міського голови Сергій Кондратюк пояснив, що комісією з надзвичайних ситуацій тричі в день беруться зразки води з річки Тетерів на показник насичення води киснем:

“Вчора у воді в межах міста він був 4.8 мг/л, а біля  Паперової фабрики – 3.8 мг/л. 

Через те, що в нас заповнено водосховище “Відсічне”, ми зробили частковий скид води, щоб збільшити швидкість прохідності річки. Також на Тетереві плануються встановити мотопомпи, щоб збільшити рівень кисню у воді.”

(Ред.:Мотопомпи особливо ефективні для того, щоб насичувати воду киснем влітку, коли через низький вміст кисню у воді гине риба)

Депутати Житомирської міськради закликають провести розслідування, усунути наслідки аварії та звільнити директора КП “Житомирводоканалу”.

“Аварія на Житомирському водоканалі стала справжньою екологічною кризою, адже через аварію 7 тисяч тонн нечистот потрапило в річку Тетерів лише за одну ніч. Вже 7-8 серпня  показник насиченості кисню у воді катастрофічне зменшилось.

Поки не запущені насоси, у річку кожного дня потрапляє до 30 тис. м3 неочищених стоків, через що масово гине риба. А показники якості води, які робить Державна інспекція Поліського округу відрізняються від тих, що нам сьогодні назвали.

Закликаємо негайно провести розслідування, усунути наслідки та звільнити керівника КП «Житомирводоканал»,” – звернувся з заявою на початку засідання депутат Віктор Євдокимов.

Звернення підтримало  30 депутатів міської ради.

Нагадаємо, що аварію на головній насосній станції Житомира досі не ліквідовано, а стоки продовжують витікати в річку й морити рибу.

Будьте першим, хто прокоментував "Екологічна криза в Житомирі: депутати погрожують звільненням директору Водоканалу"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*