24 травня 2024 року, реагуючи на звернення на телефонну «гарячу лінію» Екоінспекції про те, що у ставку, який знаходиться на території парку «Крошенський» у Житомирі, спостерігається явище активного спливання риби до поверхні водойми, екологи здійснили виїзд на місце та відібрали проби води для дослідження.
В результаті було зафіксовано значне перевищення нормативів ГДС:
- по аміаку – у 2,2 рази;
- залізу – у 2,5 рази;
- фосфатах – у 1,2 рази;
- хімічному споживанню кисню (ХСК) – в 3 рази;
- біологічному споживанню кисню (БСК5) – в 5 разів.
При цьому вміст розчиненого кисню у водоймі складав 1,5 мг/л про нормі не менше 4 мг/л.
27 травня для виявлення несанкціонованих скидів стічних вод у річку Крошенка екологи здійснили повторний виїзд на місце та провели обстеження прибережної захисної смуги згаданого водного об’єкта.
В результаті було встановлено, що у річку Крошенка впадає безіменний струмок, який бере свій початок з вулиці Сергія Параджанова та виходить на поверхню в районі ліцею №10 на Київському шосе. У подальшому згаданий струмок протікає через територію гаражного кооперативу «Восход» та впадає у річку Крошенка. При візуальному обстеженні струмка спостерігалось сіре забарвлення води з різким фекальним запахом, тож екоінспектори знову взяли проби води для подальшого лабораторного дослідження. Цього разу – в районі ліцею №10, гаражного кооперативу «Восход» та в місці впадіння струмка у річку Крошенка.
У результаті досліджень було встановлено перевищення нормативів гранично допустимих концентрації:
- Ліцей №10 (аміак – 6,1 рази, залізо – 8,4 рази, фосфати – 3,7 рази, ХСК – 25,3 рази, БСК-5 – 60 рази).
- Гаражний кооператив «Восход» (аміак – 4,9 рази, залізо – 7,3 рази, фосфати – 3,6 рази, ХСК – 17 разів, БСК-5 – 40 разів).
- Місце впадіння у р. Крошенка (аміак – 4,5 рази, залізо – 4,7 рази, фосфати – 3,4 рази, ХСК – 13 разів, БСК-5 – 27,3 рази).
Таким чином, було остаточно встановлено, як відбувається забруднення води у річці Крошенка.
Надалі з метою повного та всебічного розгляду вказаного звернення, а також встановлення винних осіб та недопущення забруднення водного об’єкта, екоінспектори передали копії матеріалів, складених за результатами проведеного заходу, до Головного управління Національної поліції в Житомирській області. Наразі фактом забруднення річки займаються правоохоронці.
Нагадаємо також, що у Бердичеві екологи зафіксували факт забруднення річки Гнилоп’ять.
Будьте першим, хто прокоментував "Екологи встановили, як відбувається забруднення води у річці Крошенка у Житомирі"