Експерти МАГАТЕ помітили посилення військової активності довкола ЗАЕС

Експерти МАГАТЕ помітили посилення військової активності довкола ЗАЕС

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), які працюють на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), повідомили, що протягом останнього тижня чули численні вибухи.

Це свідчить про можливу ознаку посилення військової активності в регіоні, яка також може становити потенційну загрозу ядерній безпеці та безпеки на місці, сказав генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі. Про це йдеться на сайті МАГАТЕ. 

Понад рік після того, як МАГАТЕ встановило постійну присутність на найбільшій в Європі атомній електростанції, щоб допомогти запобігти аварії, загальна ситуація на об’єкті залишається вкрай нестабільною, сказав генеральний директор Гроссі.

Починаючи з минулої суботи, команда МАГАТЕ почула близько двох десятків вибухів протягом трьох днів, а потім ще кілька за останні кілька днів.

«Звіти, які я отримую від наших експертів, свідчать про те, що вибухи сталися неподалік від Запорізької атомної електростанції. Однак, я залишаюся глибоко стурбованим можливими небезпеками, з якими стикається станція в цей час підвищеної військової напруги в регіоні», – сказав генеральний директор Гроссі, знову наголосивши на важливості дотримання всіма сторонами п’яти конкретних принципів захисту ЗАЕС.

Нагадаємо, жінкам, які стануть на військовий облік, виїзд за кордон не буде заборонений. Поки.

Будьте першим, хто прокоментував "Експерти МАГАТЕ помітили посилення військової активності довкола ЗАЕС"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*