Експерти прогнозують поступовий ріст долара в Україні

1159030 777x437 - Експерти прогнозують поступовий ріст долара в Україні
epa000321672 A man holds handfuls of euro and US dollar bank notes on Tuesday, 30 November 2004 as the dollar hit a record low against the euro at 1.3334 dollars. While oil prices slipped back, they still remained above 49 dollars a barrel. EPA/CLAUDIO PERI

Долар потроху дорожчає, проте поки ніхто не може може сказати напевне, як довго це триватиме, і на якій відмітці він зупиниться.

Серед чинників, що вплинули на невелике зростання долара в Україні, фахівці називають стабільний гривневий потік та те, що держава почала виплати по поверненню ПДВ бізнесу.

27 серпня, в перший робочий день після довгих вихідних під час безготівкових торгів долар подорожчав на 3 копійки.

Вчора міжбанк закрився в межах 25,13-25,15 грн/$, повідомив UBR.ua начальник управління дилінгових операцій Райффайзен банка Аваль Юрий Гриненко. 

Ринок не відчув значного дефіциту долара, тому валютний цінник не зростав. нацбанк також не виходив на торги з купівлями.

Директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний вважає, що на міжбанківські торги вплинув короткий робочий тиждень і нерівномірне зарахування виручки. А також «готовність спекулянтів оперативно ситуативно грати в обидві сторони».

Покращення ліквідності гривні після тривалого ресурсного дефіциту — ще один важливий чинник.

«Наприкінці минулого тижня відбулося крупне погашення депозитних сертифікатів Нацбанку, що допомогла банкам. А бізнес отримав відшкодування по ПДВ від Держказначейства. Більше мільярда гривень в п’ятницю і майже два мільярди гривень сьогодні (27 серпня), — відзначив Гриненко.

При цьому, отримавши гривневі вливання, бізнес не поспішав позбуватись валютних запасів.

«До того ж майже непримітними на валютному ринку були нерезиденти. І не варто забувати, що бізнес дуже перепродався по долару на минулому тижні, і тепер взяв паузу», — пояснює фінансовий експерт Василь Невмержицький.


Будьте першим, хто прокоментував "Експерти прогнозують поступовий ріст долара в Україні"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*