Фарби холі, сніг, співи, танці, народна творчість купання та віночки: як житомиряни святкують Івана Купала (ФОТО)

Сьогодні, 6 липня, в Україні відзначають свято Івана Купала. Цьогоріч основні святкування в Житомирі відбуваються в гідропарку. На одній з доріжок майстри народної творчості влаштували справжню алею талантів. Тут вам і бісероплетіння, і вітражні малюнки, прикраси та ляльки ручної роботи, віночки та навіть лемківські медяні пряники. Там же проводяться майстер класи з плетіння дівочої коси, пряжі тощо. 

“Аліса була зроблена для лялькового подіуму в Києві рік тому. Вона у нас з’їздила на фестиваль та отримала диплом. Це шарнірна лялька у неї рухаються та гнуться абсолютно всі частини тіла. Зробила Алісу за тиждень. Вона східна танцівниця”, – розповіла майстерка народної творчості Анжеліка Маєвська.

“Це обрядове лемківське медяне печиво. Ми його відродили, тому що рецептура була втрачена, а печиво відноситься до нематеріальної культурної спадщини України. Це печиво пеклося в свій час на Лемківщині, але спочатку його пекли тільки багаті люди, тому що бідні люди не могли дозволити собі придбати муку та набір прянощів. В давнину, коли хворим дітям потрібно дати трав’яні ліки, які були не надто смачними, то їх поміщували в начинку медяного пряника”. – поділися майстри народної творчості, сім’я Валентини та Ярослава Теплих.

Крім цього сьогодні на святі Купайла в Житомирі також відбуваються співи, танці та інші веселощі: діти бавляться штучним снігом, фарбами холі, а дорослі охолоджуються напоями та морозивом, відпочиваючи у гамаках чи на пляжі.

Нагадуємо, що всю програму святкування Івана Купала в Житомирі ви можете побачити тут.

Також ввечері у гідропарку очікується проекційне та фаєр-шоу, стрибання через вогнище та інші не менш цікаві активності. Зі святом, житомиряни!

Будьте першим, хто прокоментував "Фарби холі, сніг, співи, танці, народна творчість купання та віночки: як житомиряни святкують Івана Купала (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*