Фестиваль науки і техніки “SpaceTechFest” пройшов у Житомирі

Фестиваль науки і техніки “SpaceTechFest”
Фестиваль науки і техніки “SpaceTechFest”

Фестиваль науки і техніки “SpaceTechFest”відбувся 05.11.2017 року на базі Житомирського державного технологічного університету. На фестивалі представлено багато цікавих локацій: авіа-тренажер літака СУ-24, науковий планетарій від інституту космічних досліджень НАНУ, віртуальна та доповнена реальність, Robo-center, виставка військової техніки, популярна фізика та фізичні досліди, хімічна лабораторія, автомобільні стенди та тренажери, а також є квести та пізнавальні ігри

Прес-конференція у конференц-залі Житомирського державного технологічного університету

Об’єднавши зусилля різних технічних закладів, ми хочемо показати все ж таки зацікавити дітей, показати їм сучасні розробки у сфері науки та техніки, долучити їх до цього процесу, показати наскільки важлива сьогодні роботизація, адже без цього ми не зможемо розвиватися. Ми хочемо показати, які існують сучасні комп’ютерні технології і як їх можна використовувати не лише в науці і техніці, але й у повсякденному житті“, – розповів ректор Житомирського державного технологічного  університету Віктор Євдокимов.

Віктор Євдокимов – ректор Житомирського державного технологічного університету

ЖДТУ став площадкою для розміщення локацій музеїв, які пов’язані із науково-технічним розвитком: Музей космонавтики імені С. П. Корольова, Музей коштовного і декоративного каміння, Музей старовинного інструменту “Ремісничий двір”.

Виставка науково-технічної творчості представлена такими закладами: Обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, Житомирський міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді, Факул

ьтет інформаційно-комп’ютерних технологій, Школа №17.

Справжній ажіотаж створив Авіа-тренажер СУ24, черга біля якого була постійна.

Окремої уваги заслуговують і майстер-класи, які були проведені у рамках SpaceTechFest. Зокрема, гості університету могли взяти активну участь таких майстер-класах:  «Обробка інформації з космічного апарату та безпілотника», «Використання сучасних інтернет технологій», «Радіогра з елементами моніторингу ефіру»,  «Наукове шоу», «Подорож до надр Землі з гірничим штурманом», «Страйкбол – як базова підготовка воїна», «Безпечне місто», «Друге життя старих речей», «Welcome to Great Britain!», «Економічна гра «Монополія», «Життя під мікроскопом», «Кібернетична безпека», «Основи підготовки CV», «Startup 3-D», Туризм: живи на 360.

Крім того, усі бажаючі відвідали Виставку військової техніки, виставку стрілецької зброї, отримали можливість оглянути безпілотні авіаційні комплекси, а також системи моніторингу ефіру:

Виставка військової техніки

 

Виставка військової техніки

 

Демонстрація можливостей безпілотних авіаційних комплексів різних типів. Супроводження: майор Сергій Оверчук, викладач кафедри застосування БпАК Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова

 

А потрапити  у Планетарій було непростою задачею … Охочих було дуже багато!

 

Слід зауважити, що на SpaceTechFest приїхали учнів із різних населених пунктів Житомирської області, що продемонструвало зацікавленість у розвитку дитячо-юнацьких колективів у напрямку науково-технічного прогресу.

Припарковані біля ЖДТУ шкільні автобуси із різних районних центрів Житомирщини

Загалом, захід залишив приємні враження та впевненість в тому, що Житомирщина має значний науковий потенціал для конкуренції не лише в Україні, а й за її межами.

Сергій ЯЦИК

Будьте першим, хто прокоментував "Фестиваль науки і техніки “SpaceTechFest” пройшов у Житомирі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*