В останній вихідний літа бердичівський парк причепурився як ніколи. Тут відбувся другий в історії міста фестиваль єврейської культури, організований єврейською месіанською общиною. На гуляння завітали навіть провінційні шахраї 20-го століття.
«Паніковський я. Ми проводимо квести, фотографуємось і все короче добре, система Бердичів, фестиваль-квест. Щоб люди трохи розкувались, відпочили, відійшли від мирських думок, які нас грузять постійно», — прокоментував учасник фестивалю Ярослав, який вживається у роль.
Арт-зони на різний смак організатори свята розробляли понад півроку. Більше сотні людей взялись втілювати задумане, щоб показати єврейську культуру, згадати єврейський танець, музику, пісні та подарувати радість людям, зробити їх щасливими тут і зараз. Власне бачення щастя гості фестивалю пишуть на маленьких папірцях біля артзони «Преображення». Марина, яка відповідає за цю локацію, розповіла, що вже чотири сезони поспіль «Преображення» є унікальним проектом для бердичівлянок. Жінки на безкоштовній основі мають змогу змінюватись як зовнішньо, так і внутрішньо, а також відпочивати душею.
«Зараз багато тиску є на жінок з різних соцмереж, реклами, нам говорять, якими ми маємо бути, що маємо встигати. Особливо для мам, які з дітьми, спеціально був створений такий проект, щоб внести трошки радості, відволіктись від побуту і знайти час для себе», — розповіла засновниця жіночого проекту «Преображення» Марина Борова.
Розважати гостей фестивалю приїхав Олександр Виславський – учасник білоруського гурту «Пісняри».
Діти на єврейському фестивалі теж знайшли собі забаву: незвичайну гру з дерев’яних дощечок.
«Щоб не впала башня, ми витягуємо кубики. Будується дуже легко ця система і витягується по одній штучці», — гояснила Таня, бердичівлянка.
Подарунком для бердичівлян стало силове шоу від силача з Чернігова. Екстремальні силові номери на фізичну силу людини він показує не один десяток років. Крім неї, каже, є і духовна Божа сила, яка може виправити помилки життя.
«Я побачив, що через таке дійство можна якось впливати на молодь, що не обов’язково сьогодні як усі курити чи ходити у бар. Є дещо інше, і по-іншому можна проводити свій час. Я побачив, що у мене це добре виходить і намагаюсь от, може ще хтось замість сигарети захоче взяти грілку, замість горілки – залізо і жити отак», — пояснив силач з Чернігова Євген Хітяєв.
Гнути підкови, цвяхи, розбивати ліктем бетонні блоки чоловіка навчив нині покійний місіонер з Америки Пітер Лоренс Мел, який був Чемпіоном світу з пауерліфтингу та врятував спортом сотні безнадійно залежних людей.
Видовищне досягнення Євгена нині – голою долонею забити цвях у дошку, не пробивши при цьому руки.
«Коли людина здорова духовно, внутрішньо, у неї інші цінності. У мене нема спеціальних тренувань, якими я займаюсь. Я просто тренуюсь у спортзалі, я є майстром спорту України з жиму штанги лежачи і чемпіон північної частини України з жиму штанги лежачи. Я побачив, що через це можна не просто собі славу заробити. Можна надихати інших», – розповів він.
Фестиваль єврейської культури у Бердичеві наприкінці літа традиційним хочуть зробити традиційним.
«Це хороший подарунок гарного настрою у літі, що минає, перед осінніми днями, де можна зарядитися позитивом. А також це можливість відвернутися від буднів, справ і порадуватись, задуматися про вічне, взяти участь у дозвіллі, побачити друзів, що важливо для всіх нас», – пояснив рабин єврейської месіанської общини у Бердичеві Олег Сухацький.
Цього року до святкування долучились кияни і гості з Білорусі. На наступні роки географія фестивалю і масштабність дійства може розширитись у рази.
TIMES.ZT
Будьте першим, хто прокоментував "«Шахраї», щасливі люди, «Пісняри» та силачі фестивалили у Бердичеві (ВІДЕО)"