Фірма дружини Розенблата імітувала відкриті торги

Реконструювати спортивний майданчик по провулку Сікорського в Житомирі буде фірма, яка, схоже, заздалегідь домовилася з конкурентом.

Управління капітального будівництва Житомирської міської ради підписало договір з ДП «ФАВОРИТ ОПТ» АТЗТ «ФАВОРИТ» (далі «Фаворит опт») про закупівлю робіт з реконструкції спортивного майданчика. І знову «#зрада». Практично кожна реконструкція спортивних майданчиків Житомира, завершується як не скандалом, то відкриттям кримінального провадження. І ось нова закупівля, і нова схема.

У серпні поточного року Управління капітального будівництва (надалі УКБ) провело відкриті торги з реконструкції спортивного майданчика по провулку Сікорського. Участь у відкритих торгах взяло дві фірми — «Фаворит опт» та ТОВ «Перфект білдінг».

Перемогу у торгах здобув «Фаворит опт», бо цінова пропозиція виявилося вигіднішою. І вже 13 вересня 2019 року УКБ підписало договір з переможцем тендеру на майже 1,7 млн. грн.

Все б нічого, якби не один факт: уже четвертий раз «Фаворит опт» та  «Перфект білдінг» зустрічаються у відкритих торгах і четвертий раз поспіль перемогу здобуває саме «Фаворит опт». Співпадіння?

Виглядає так, що перемоги у тендерах фірма, що належить  дружині екс-нардепа Борислава Розенблата, отримує по відомій тендерній схемі. Закон вимагає на відкритих торгах мінімум 2 учасника. Якщо другий гравець — чужий, він може збити ціну і забрати перемогу. Свій таких дурниць не робитиме, просто підіграє, тобто допоможе дотриматися вимоги про 2 учасника. Усе вказує на те, що «Перфект білдінг» просто підіграє «Фаворит опт» у цих закупівлях.  

ДП «Фаворит опт» АТЗТ «Фаворит» належить дружині Борислава Розенблата. Засноване дочірнє підприємство ще в 1996 році та має статутний фонд 100 тис. грн. Друга фірма належить Роману Романчуку, заснована в 2017 році та має статутний фонд лише 100 грн.

На те, що саме ці дві фірми є пов’язаними, вказує ряд факторів. При ознайомленні з історією участі, тендерними пропозиціями вказаних учасників, було виявлено, що в документах «Тендерна пропозиція» обох учасників застосовано один значок для позначення переліку, зокрема: « ». У вимогах Тендерної документації замовника застосовано «-», і це не може бути випадковістю.

«Вказане може свідчити про спільну підготовку учасниками своїх пропозицій. Крім того, ДП «Фаворит опт» АТЗТ «Фаворит» спільно з ТзОВ «Перфект білдінг» зустрічались в закупівлях чотири рази. Більше того, участь в чотирьох відкритих торгах для «Перфект білдінг» — це єдині конкурентні процедури.  Більше участь фірма у торгах з статутним капіталом в 100 грн не брала», – пояснює юристка ГІ «За чесний тендер» Мирослава Примак.

Цікаво, що в усіх чотирьох тендерах цінова пропозиція «Перфект білдінг» була дорожчою за пропозицію ДП «Фаворит опт» . Окрім того ТОВ «Перфект білдінг» у всіх чотирьох закупівлях завантажував не весь необхідний пакет документів, лише форму тендерної пропозиції, не додаючи ні кваліфікаційних документів, ні документів технічної частини тощо. Тобто апріорі не міг виграти. На домовленість та пов’язаність між собою фірм вказує і те, що обидві фірми використовують печатки з однаковим написом «для документів» (а не, наприклад, назва учасника). Також у вказаних закупівлях обидва учасники завантажували скановані документи, за властивостями яких видно, що вони створені одним виробником pdf – ABBY FineReader 12. Характерним є те, що тендерні пропозиції обох учасників завантажувалися в один день одна за одною.

Про їхній зв’язок говорить і фактичне місце реєстрації фірм, вони  знаходяться на одній вулиці в місті Житомир – Вітрука («Фаворит опт» – в будинку №6, а «Перфект білдінг» – в будинку №9). Ще одним фактом, який вказує на домовленість та співпрацю цих двох фірм є те, що директор ТОВ «Перфект Білдінг» також є директором і ТзОВ «Аграрна компанія +»,  контактний номер телефону якого співпадає із номером ДП «ФАВОРИТ ОПТ» АТЗТ «ФАВОРИТ» .

«І той,  і той учасник являється у нас підрядниками. ДП «ФАВОРИТ ОПТ» АТЗТ «ФАВОРИТ» ремонтує вісім майданчиків, ТОВ «ПЕРФЕКТ БІЛДІНГ» чотири. Працюють вони окремо і про їхню якусь співпрацю мені нічого не відомо. Наш комітет зауважень до закупівлі не знайшов, – пояснює керівник Управління капітального будівництва В’ячеслав Глазунов.

«Така поведінка в тендерах, спільні ознаки в документах, створення документів однаковим виробником pdf (ABBY FineReader 12), місцезнаходження суб’єктів господарювання в сусідніх приміщеннях, інші вказані нами зв’язки, можуть в сукупності свідчити про те, що учасники узгодили свою поведінку для участі в тендерах та спільно готували документи. А отже, можуть мати місце антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання», – зазначає Мирослава Примак.

Телефонуємо до контактної особи  «Фаворит опт» Олександри Миколенко аби отримати коментар. Однак пані Олександра зробила вигляд, що не почула запитання та вимкнула телефон. Опісля телефонуємо до ТОВ «Перфект білдінг», проте додзвонитися та поспілкуватися з фірмою нам так і не вдалось.  

Активісти ГІ «За чесний тендер» уже відправили скаргу до Житомирського тервідділення Антимонопольного комітету України з вимогою перевірити описані вище факти, і якщо порушення підтвердяться – притягнути винних до відповідальності.

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Сприяння прозорості влади у Західній Україні, що реалізовується ГО «Рівненський центр «Соціальне партнерство», за фінансової підтримки NED.

 Наталія Іжицька

Будьте першим, хто прокоментував "Фірма дружини Розенблата імітувала відкриті торги"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*