Форум розвитку громадянського суспільства: 24 майданчики та імунітет до ілюзій

IX Форум розвитку громадянського суспільства «Імунітет до ілюзій» об’єднав 24 майданчики з усієї України. І це про ідею, що громадянське суспільство може краще: не про масштаби, а про те, що громадянське суспільство єдине, попри те, що ми роз’єднані кілометрами і вимушені тримати фізичну дистанцію.

А громадянське суспільство — це люди, які зробили цей захід можливим. Люди, які не побоялися взяти відповідальність на себе і у цей час непевності за короткий проміжок створити те, що на етапі ідеї здавалося неможливим. Люди, які зарядили атмосферу Форуму неймовірним драйвом та енергією до «мурашок».

Вперше Форум відбувся у вигляді Всеукраїнського телемарафону, який об’єднав всі регіони країни. 25 комунікаційних платформ у всіх областях України сформували інтерактивну мапу громадянського суспільства, яке продемонструвало єдність у часи непевності. Тема «Імунітет до ілюзій» зосередила Форум на процесі розвитку спроможності організацій громадянського суспільства (ОГС) у мінливому та непростому середовищі. Особливу увагу приділили ролі та місії ОГС у формуванні ВВП країни як «доданої вартості» громадянського суспільства, а також сприянню міжсекторального партнерства між громадянським суспільством, бізнесом та урядом.

Регіональні події Форуму розвитку громадянського суспільства «Імунітет до ілюзій» проводились на місцях регіональними партнерами у межах «Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД), а також Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. Регіональним партнером Форуму у Житомирі була ГО «Мир на долоні». 

На регіональному майданчику у Житомирі провели воркшоп «ВПО як соціальний капітал громади: найпотаємніші секрети успіху соціального підприємства. 

Голова ГО „Мир на долоні“ Ірина Гладка розповіла про власний досвід створення соціального підприємництва, про виклики та ризики, які чекатимуть на цьому шляху.

«„Фінансова ковдра“ потрібна будь-якій громадській організації для подальшого розвитку та масштабування своєї діяльності. Звідки взяти кошти на реалізацію своїх ідей? Окрім грантової підтримки, це може бути і створення соціального підприємства. Шлях від ідеї до її втілення ми пройшли за три роки. Це не легкий шлях, але результат того вартий», — наголошує Ірина Гладка.

Чому шлях створення соціального підприємництва складний, та які міста вже долучились до підтримки та розвитку соціальних підприємств у місті. Про це ми говорили з консультантом з місцевого розвитку компанії CIVITT Сергієм Корнилюком.

Знань багато не буває. Про важливість постійного навчання та надійної команди розповіла менторка для соціальних підприємців Анна Гладка.

Модерувала наш онлайн захід молодша польова радниця з правових питань Агентства ООН у справах біженців Віра Шелест.

Згодом в офлайн частині заходу на регіональному майданчику ми шукали проблемні точки на мапі Житомира, та пропонували варіанти їх вирішення.

Регіональні події Форуму розвитку громадянського суспільства «Імунітет до ілюзій» проводились на місцях регіональними партнерами у межах «Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.

Будьте першим, хто прокоментував "Форум розвитку громадянського суспільства: 24 майданчики та імунітет до ілюзій"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*