Газ, електроенергія, банки: на які зміни очікувати українцям з 1 червня

Для українців початок літа – це значні зміни в тарифах. Зокрема, це стосується підвищення тарифів на електроенергію, скасування кредитних канікул у банках і скасування безкоштовного проїзду в транспорті для біженців в країнах ЄС, передає «УНІАН».

Зміна тарифів

З 1 червня 2022 року компанія «Нафтогаз Трейдинг» планує підвищити ціни на газ. Вартість газу складе 29,392 тис.грн/тис. куб. м (з ПДВ) і діятиме до 31 травня 2023 року.

Тарифи на електроенергію для приватних домоволодінь залишаться без змін. На період воєнного стану вони заморожені. Тарифи залишаться такими: 1,44 грн/кВт-год при розмірі споживання до 250 кВт-годин і 1,68 грн/кВт-год – при розмірі споживання понад 250 кВт-годин.

Тарифи на воду встановлюватимуться місцевими водоканалами.

Грошова допомога ветеранам

З 1 червня за постановою Кабміну деякі категорії ветеранів почнуть отримувати грошові виплати. Фінансова допомога надається таким громадянам:

  • українцям, які мають статус ветерана війни, ув’язненим концтаборів і гетто – по 612 гривень;
  • інваліди війни 1 групи та люди з особливими заслугами перед Україною – до 4421 грн.

У виплаті пенсій змін не очікується. Всі громадяни, яким виплачується пенсія, отримають виплати в повному обсязі. У виплаті пенсій змін не очікується. Всі громадяни, яким виплачується пенсія, отримають виплати в повному обсязі.

Нові умови від банків

Більшість банків з 1 червня скасовують кредитні канікули і повертають старі відсотки за кредитними картками.

У ПриватБанку скасують кредитні канікули і повернуть «Оплату частинами». 

У Monobank з 1 червня можна буде збільшити кредитний ліміт. Однак якщо клієнт захоче це зробити, доведеться погодитися на підвищення ставки з 1,6% до 3,1%.

Зміни для біженців в ЄС

З червня деякі країни Євросоюзу скасують безкоштовний проїзд у громадському транспорті для біженців з України. З 1 червня платним буде проїзд у Німеччини, Польщі, Болгарії, Швейцарії та Чехії. Однак в Німеччині, Чехії та Польщі переселенці зможуть купити проїзний на місяць за зниженою ціною.

Нагадаємо, в Україну повернулося 60% біженців.

Будьте першим, хто прокоментував "Газ, електроенергія, банки: на які зміни очікувати українцям з 1 червня"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*