Газовані солодкі напої в Україні хочуть обкласти додатковим податком | Times ZT

Газовані солодкі напої в Україні хочуть обкласти додатковим податком

Незабаром в Україні може з’явитися податок на газовані напої. Таку ініціативу висунув голова Комітету Верховної ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

За словами чиновника, на сьогодні кожна третя дитина в Україні зловживає споживанням солодких газованих напоїв, що негативно впливає на їх здоров’я, викликаючи ожиріння,ранній діабет та інші небезпечні захворювання. Підвищення ж ціни навіть на 20 %, як повідомляє ВООЗ, знижує споживання солодких газованих напоїв і перехід споживачів на здоровішу альтернативу.

На відміну від цукру з продуктів харчування, цукор із напоїв (особливо газованих) засвоюється занадто швидко, що перевантажує нашу підшлункову залозу та печінку, що з часом призводить до розвитку діабету, порушення роботи серцево-судинної системи, пошкодження кровоносних судин, ожиріння, захворювання кишково-шлункового тракту“, – зазначив Михайло Радуцький.

Подібний податок вже запровадили у понад 65 країнах світу. Нещодавно таку ініціативу втілили у життя в Ізраїлі та Казахстані. У Латвії такий податок існує вже 20 років. В результаті рівень споживання латишами солодких газованих напоїв – найнижчий у Європі.

Кошти, отримані з даного податку, нардеп пропонує використовувати на подолання шкоди від вживання солодких газованих напоїв. А саме, на лікування та профілактику цукрового діабету.

Нагадаємо також, що Верховна Рада провалила закон про відстрочку запровадження касових апаратів для ФОП.

Будьте першим, хто прокоментував "Газовані солодкі напої в Україні хочуть обкласти додатковим податком"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*