Генштаб контролюватиме переміщення військовозобов'язаних | Times ZT

Генштаб контролюватиме переміщення військовозобов’язаних

Генштаб ЗCУ розробив Порядок надання дозволу на виїзд за межі місця проживання українцям, які перебувають на військовому обліку.

«Норма Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, який діє з 1992 року, передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки», – наголошують в Генштабі. 

Наразі дозвіл на виїзд видається від 30 діб до року, залежно від категорії субʼєкта. Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю. 

У коментарях українці шоковані таким рішенням і обурюються, мовляв, а дозвіл на те, щоб дихати – треба?

«Чергове ідіоцтво, мало того що треба дозвіл від військової адміністрації, тепер ще і у воєнкомат треба бігати».

«Людина може їхати за межі населеного пункту за безліччю причин – живе в одному місті чи селищі, а працює в іншому; родичів провідати; на город; робочі відрядження; дітей в село відвезти чи забрати; батьків в лікарню покласти; перегнати автомобіль для ЗСУ; перевезти гуманітарку; довезти до кордону жінку з дітьми і ще сотні можливих причин. На якій підставі військомат може такій людині відмовити?».

«На роботу чи у магазин можна з дому виходити?».

«Повний маразм і беззаконня. Ви хочете перетворити українців на кріпаків чи радянських колгоспників, у яких паспорти відбирали. Альо, у нас тут війна, і ви ніяк не можете обмежити пересування людей, які рятують своє життя чи просто їдуть заробляти на хліб».

«1. Законом не передбачено обмеження пересування громадян. 2. Бізнес й так ледь дихає – ви хочете все зруйнувати? 3. Яка довіра до влади може бути після таких обмежень…».

«Що це за рабство і совок??? Вмикайте трошки розум і думайте про негативні наслідки для всього: для економіки, для волонтерства, для евакуації чоловіками своїх дітей та дружин з міст, які в зоні бойових дій, для ефективної роботи військоматів, які будуть паралізовані чергами. Я вже не кажу про те, яка корупція розквітне при видачі дозволів!».

Нагадаємо, третина українців не повернеться в Україну.

Будьте першим, хто прокоментував "Генштаб контролюватиме переміщення військовозобов’язаних"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*