Георадарна розвідка Замкової гори не виправдала археологічних сподівань (ФОТО)

Сьогодні, 24 червня, Житомир вкотре захопила археологічна лихоманка. Звістка про те, що георадарна розвідка виявила на Замковій таємниче підземелля, можливо наповнене артефактами, змусила не лише археологів з Житомира та Києва покинути інші справи, але й навіть чиновники з облдержадміністрації прийшли бруднитися на місце розкопок.

В пошуках підземної чи то кімнати, чи то галереї, землекопачі розкрили шурф та почали досліджувати одне з місць, де, ймовірно, могла бути підземна кімната (чи галерея) 10Х10 метрів.

Проте ніхто достеменно не вказав, що саме там мало б бути, бо нічого так і не знайшли. Георозвідка, вартістю 10 тисяч гривень, які  виділила ОДА, зафіксувала два місця на Замковій, де можливо знаходяться підземні галереї. Проте дані виявились чи то не точними, чи просто помилковими.

В зробленому сьогодні пробному шурфі нічого цікавого так і не знайшли – глиняні черепки, неідентифіковане залізяччя і добре трачена часом монета, можливо 17-го – початку 18-го століття. Через вкрай поганий стан нічого конкретнішого про неї повідомити фахівці не змогли.


На місці розкопок колись стояв житловий будинок. Ймовірно, саме від цього будинку йшов підземних тунель до підвалу. За словами археологів, скоріше за все це був звичайний господарчий льох.

Але є й інша теорія, більш вірогідна. Можливо, там взагалі ніколи й не було підземної споруди, а просто під час війни через бомбардування обвалилися стіни будинку з фундаментом. Це й призвело до появи підземної порожнечі, яку було зафіксовано радаром.

Проте чиновники ОДА не втрачають оптимізму і все таки сподіваються знайти на Замковій щось цінне, чи, принаймні, привабливе для туристів.

За словами представниці управління культури Житомирської ОДА Неоніли Кучеренко, якщо все ж знайдуть щось цікаве для туристів, то на Замковій неодмінно створять археологічний музей просто неба.

За словами Олександра Тарабукіна, місцевого історика-археолога, таку роботу, яку зараз проводять, необхідно виконувати щороку. І  одразу вносити знахідки до музейних реєстрів. А далі брати приклад з Європи і залишати розриті ділянки відкритими.

Наприклад, в Польщі практика відкриття музеїв просто неба досить поширена. Територію, де проводились розкопки, просто огорожують і лишають відкритою, щоб цікаві туристи мали змогу зазирнути і подивитись на те, що там розкопали.

Чи будуть колишні льохи, навіть викопані 100 років назад, приваблювати туристів, достеменно невідомо. Проте чиновники не втрачають оптимізму і планують на наступний рік закласти в бюджет кошти на дослідження Замкової. Чи варто це робити, вирішувати археологам.


Будьте першим, хто прокоментував "Георадарна розвідка Замкової гори не виправдала археологічних сподівань (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*