Голова дипломатії ЄС натякнув Орбану, що Угорщина може покинути лави Європейського Союзу

Голова дипломатії ЄС натякнув Орбану, що Угорщина може покинути лави Європейського Союзу

Днями під час виступу на честь річниці антирадянської революції в Угорщині прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан порівняв членство Угорщини в ЄС із радянською окупацією.

Звичайно, відповідь не забарилася. І вже сьогодні голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель під час конференції “Європа та мир” зазначив, що ніхто не зобов’язує Угорщину бути членом ЄС і вона може у будь-який момент вийти з його складу.

Угорщина знає про радянську окупацію. Я пам’ятаю Будапешт 1956 року з російськими танками на вулицях, мені було 9 років… Чесно кажучи, я не бачу жодної схожості між радянською окупацією Будапешта і тим, що відбувається в Берлемоні. Я не бачив там жодного танка, жодної зброї…

У кожному разі – ніхто не зобов’язує Угорщину бути членом ЄС. Це вільний вибір”,

– наголосив Боррель.

Цікаво, що проросійська політика Орбана вже не вперше ставить під сумнів необхідність перебування Угорщини у складі ЄС. Напередодні, також міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс натякнув, що Угорщина такою, як вона стала за правління Віктора Орбана, вже не мала би бути членом Євросоюзу.

“Договори ЄС не передбачають чіткого механізму, як вигнати країну-члена. І немає способів усунути країну-спонсора тероризму із Ради безпеки ООН. Тим, хто прагне лідерства, напевно варто звернути увагу на цю проблему”, 

– зауважив Лінкявічюс. 

Не підтримують позицію Орбана і у власній країні. Так, після його зустрічі з кремлівським диктатором, депутати угорської опозиції облили червоною фарбою паркан біля офісу прем’єр-міністра, а на вулиці Будапешта вийшли тисячі простих угорців, які виступають проти проросійської політики нинішнього прем`єра.

Будьте першим, хто прокоментував "Голова дипломатії ЄС натякнув Орбану, що Угорщина може покинути лави Європейського Союзу"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*