Голова ОСББ, яка не пустила дітей з приватного садочка в укриття, розповіла свою версію конфлікту

У Житомирі конфлікт між головою ОСББ за адресою вул. Синельниківська, 14/4 та приватним садочком «Пташки», який розташований у ЖК за цією ж адресою – не вщухає. Після розголосу ситуації з закритим укриттям для дітей навчального закладу, голова ОСББ Оксана Фоміна звернулася до редакції «Times.ZT», щоб висловити своє обурення і власну версію конфлікту. 

За її словами, починати варто з того, що цей приватний садок взагалі не має права на існування:

«Я вже вкотре подала скаргу на Бунечка, хай прийдуть і перевірять. Цей заклад взагалі не має працювати тут. Те, що тут відбувається – це просто жесть. Але це приватний садок. Це просто бізнес. Бізнес, який роблять на наших житомирських дітках люди, які приїхали зі Сходу. Вони абсолютно не переймаються тим, куди дітей ховати, де вони знаходяться, в яких умовах, їй (директорці садочка – авт.) аби тільки “насолити” мешканцям, які тут живуть. Вона як той окупант, вона орендує квартиру і робить що хоче». 

Також жінка додає, що укриття призначене тільки для мешканців будинку, оскільки має невелику квадратуру і розраховане на 90 людей:

«Це укриття будинку не відповідає нормам, там воно тільки для мешканців, тому що там по квадратурі воно 54 кв. м на 90 людей, воно по технічним нормама не підходить. Там немає ніяких санітарних норм, там немає ні туалету, ні обладнання, воно не відповідає нормам. Для того, щоб вона могла працювати, вона має забезпечити туалетом, харчуванням, ліжками для спання дітей, вона цього не робить. Це навіть не підвальне, а цокольне приміщення, воно по нормам безпеки взагалі не підходить. Вона має знайти місце, де вона може зробити це укриття. Вона цього не робить. У тому відео, коли не пустили в укриття, це в той день вона вперше за всю війну кудись вивела цих дітей, і там де вони стояли – це було найбільш безпечне місце. Вона має заключити договір, де вона може використовувати укриття, з якимось ОСББ або з іншим об’єктом, де їй нададуть територію, де вона його облаштує, і тільки після того, як прийде комісія, перевірить, що діти можуть знаходитися в тому укритті, їй дадуть дозвіл працювати. Вона має ініціювати цю комісію, а вона цього не робить, бо вона знає, що її закриють».

Також голову ОСББ обурює те, що дітей з приватного садочка «Пташки» водять гуляти в парк, а також те, що там спілкуються російською мовою. За її словами, у директорки садочку одна мета – «насолити» мешканцям будинку:

«Яким чином їй видали цю ліцензію, не обстеживши, що немає території, що немає куди дітям виходити, вони день і ніч сидять в кімнаті за 12 000 грн в місяць, якщо вона їх і виводить, вона їх виводить в парк. А де там туалет? Де там сісти у нас в парку? Це умови для дітей? Вони там ще й спілкуються всі російською мовою, вони можуть там чомусь дітей українському навчити? Ще й з таким явним кацапським акцентом. Їй начхати на цих дітей. Їй головне насолити мешканцям, які ще 3 роки тому сказали, що вони не хочуть приватний садок, бо тут немає території, парковки, і немає де цим дітям бути, але вона сказала “Ми всьо парішаєм”, і плюнула на думку людей, які купили тут квартиру. Вона тут орендує, вона має право тільки на ту квартиру, що орендує, тому вона тут користуватися просто так, як вона хоче – не може. Мають бути якісь юридичні підстави, законні підстави, має бути договір». 

Директорка приватного садочку «Пташки» Юлія Орлова зазначає, що також відбулася зустріч з міським головою стосовно цього конфлікту. У міській раді пояснили, що працівники та діти приватного садочка мають такі ж права на користування укриттям будинку, як і його мешканці:

«Пані Оксані в міській раді пояснили, що ми маємо на це укриття такі ж права, як і всі інші мешканці. Більше того, так як ми комерційні, то для нас площа виділяється більша. У нас навчається до 10-ти дітей, і в цій секції не багато людей живе зараз. Під час тривог ми майже єдині, хто спускається в укриття, може за весь цей час ще декілька людей і було, але не багато. Тобто, знайти для нас 10-15 кв. м – є можливість. Ми не просимо мешканців нам облаштовувати це укриття, ми самі це можемо зробити, але нам не дають ним користуватися. Нам телефонували з 5-6 секції голови ОСББ, коли вони почули про цей конфлікт, і пропонували свої укриття, якщо наше буде закрито. Але, щоб піти до їх укриття, треба виходити на вулицю, а інколи тривога буває тоді, коли дітки в обід сплять, і приходиться їх нести на руках в укриття, це поки літо, а коли зима? Це не зручно і діти можуть захворіти, і тим паче, коли біля нас є придатне укриття, в яке можна швидко спуститися, і там були перевірки, воно безпечне». 

Також Юлія зазначила, що наразі йде слідство, і проти голови ОСББ Оксани Фоміної вже відкрита кримінальна справа по 135 статті Кримінального кодексу: 

«Одразу на наступний день після того, як вона не пустила дітей в укриття, була відкрита кримінальна справа. Зараз починаються слідчі дії, мабудь, слідчий її викликав уже, тому ця ситуація має вже вирішитися. Це буде не швидко, і залежить від того, як будуть працювати правоохоронні органи. Але вже призначений прокурор, вже збираються докази, і цього тижня слідчий ще раз буде опитувати всіх. Пані Оксана з квітня цього року голова ОСББ, і це у неї вже 3-тя кримінальна справа може бути: перша – побої моєї мами, друга – за те, що не впускала дітей в укриття і третя, ми поки її ще не подавали – за перешкоджання ведення господарської діяльності».

Нагадаємо, раніше в Житомирі розгорівся скандал – голова ОСББ вимагала гроші, щоб діти могли скористатися укриттям будинку.

Будьте першим, хто прокоментував "Голова ОСББ, яка не пустила дітей з приватного садочка в укриття, розповіла свою версію конфлікту"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*