Голова Житомирської ОДА оголосив «Ансамбль будівель Житнього ринку» культурною спадщиною

Голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко підписав розпорядження згідно з яким «Ансамбль будівель Житнього ринку» став об’єктом культурної спадщини. Архітектурна пам’ятка, створена 1955-1958 рр, що знаходиться на Житньому ринку, зараз слугує таким собі торговим центром, в якому розміщені магазини з технікою, кав’ярня, аптека та секонд-хенд. Її стан далеко не найкращий, орнамент на колонах обвалюється, стіни помальовані та потребують, хоча б, косметичного ремонту. Але, вочевидь, це нікого не хвилює.

Таке розпорядження  Віталій Бунечко підписав 9 січня 2020 року:

«Відповідно до статей 6, 13, 16, 22, 41 Закону України „Про місцеві державні адміністрації“, наказу Міністерства культури України від 27 червня 2019 року № 501 „Про внесення змін до Порядку обліку об’єктів культурної спадщини“, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 серпня 2019 р. за № 941/33912, на виконання ст. 14 Закону України „Про охорону культурної спадщини“, з метою збереження щойно виявлених об’єктів культурної спадщини, враховуючи наявну облікову документацію:

1. Внести до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини за видом пам’ятки архітектури місцевого значення — „Ансамбль будівель Житнього ринку“ за адресою: м. Житомир, вул. Небесної Сотні 10-12, дата утворення 1955-1958 рр. 

2. Рекомендувати Департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради повідомити власників/користувачів об’єкта про необхідність укладання охоронного договору на щойно виявлений об’єкт культурної спадщини».

Будьте першим, хто прокоментував "Голова Житомирської ОДА оголосив «Ансамбль будівель Житнього ринку» культурною спадщиною"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*