Голову Бердичівської районної ради обирали понад 5 годин: з кого був вибір і чим дивували кандидати (ВІДЕО)

Районні депутати 8-го скликання під час першої сесії Бердичівської райради взялись обирати нового голову. Запропонували дві кандидатури. Перша – Ростислав Гаврилюк від «Слуги Народу». Чоловік 1957-го року народження, пенсіонер. Із заготовленою доповіддю на папірцях, яку і самому важко читати, він намагається вразити присутніх.

Хтось зазначає: схоже на колишній з’їзд комуністів. Кажуть, кандидат вже декому пропонував посади в раді.

Другий претендент – Олександр Балянов від «Європейської солідарності», 1963-го року народження, підприємець з Бердичева. Без папірця він розповів про благодійність, допомогу лікарні, інвалідам, армії.

«Я хочу та буду робити все у випадку мого обрання, щоб ми разом з вами працювали в межах локальних актів правового поля. Думаю, що буде не зайвим організувати навчання депутатів районної ради. Бо з 42 30 обрались вперше», – каже Олександр Балянов, депутат Бердичівської районної ради.

У депутата є питання щодо розподілу комунальної власності попередниками.

«Я не зовсім розумію позицію минулої ради і голови, депутатів. У мене є великі сумніви щодо легітимності прийнятих ними рішень», – каже він.

Колишній голова Бердичівської районної ради Максим Самчик публічно відповідає депутатові.

«Жодне рішення, якщо ми говоримо за майно спільної власності, не оскаржувалось. Всі рішення, які прийняті по майну спільної власності, прийняті одностайно попереднім скликанням районної ради, не були нікого проти і тих, хто утримався», – каже Максим Самчик, колишній голова Бердичівської районної ради.

Врешті приступають до процедури таємного голосування. Усе як нещодавно на виборах: бюлетені, скринька для них, кабінка для волевиявлення. «За» Ростислава Гаврилюка 16 голосів, «за» Олександра Балянова 21. Для перемоги йому за регламентом не вистачило одного голосу.

Роботу сесії пропонують продовжити наступного тижня, але більшість не підтримала таку пропозицію: депутати хочуть далі працювати і все ж обрати голову районної ради. Чи вірять у значимість будь-якого результату голосування в об’єднаних територіальних громадах?

«Зараз рішення самодостатньо будуть приймати ОТГ, зараз новоутворені сільські ради – органи місцевого самоврядування. І рішення районної ради не будуть впливати на хід розвитку громад. Можлива співпраця, але на сьогодні не визначено функції районної ради в повній мірі, за що вони будуть відповідати, як вони будуть працювати і співпрацювати з ОТГ», – розповідає нам Наталя Семенюк, голова Семенівської сільської ради..

Знову на голосування пропонують Балянова. Ще один кандидат 61-річний  Василь Рись від «Слуги народу», викладач правознавства МАУП.

«Я вважаю, що спільними зусиллями ми зможемо організувати роботу  і направити її в тих рамках того закону, який буде прийнятий, виписаний. Ми зможемо представляти інтереси всього великого Бердичівського району», – говорить Василь Рись, депутат Бердичівської районної ради.

Третій претендент на голову ради – 47-річний  Микола Каченюк від «Батьківщини», вчитель у селі МалосІлка. Це його четверта каденція.

«Працював в цій районній раді головою постійної комісії з питань бюджету та комунальної власності останню каденцію 5 років. Одружений, маю 2 сини. Не доготувався до доповіді, це спонтанно», – каже Микола Каченюк, депутат Бердичівської районної ради.

Голосує 39 депутатів з 42-ох обраних до районної ради. Процедура нешвидка і дещо інтригуючи.

«Кількість голосів поданих за кандидата на посаду голови районної ради: Балянов 21, Рись 6, Каченюк 10, не підтримали жодного – 2 бюлетені», – повідомляє Катерина Курсон, голова лічильної комісії.

Тепер за регламентом колишньої Бердичівської районної ради  пропонують провести повторне голосування по двох кандидатурах з найбільшою кількістю голосів. Депутати втомились, але голову треба все ж обрати. Близько 16-ої години це таки сталось: 24 голоси віддали за Олександра Балянова.

«Надіюсь, що закон, який 3 дні тому було направлено на підпис президенту буде підписано. Тоді ми вже більш конкретно будем знати що і до чого, закон дасть відповідь щодо повноважень нашої ради, правонаступництва державного і комунального майна», – каже новий голова Бердичівської районної ради.

Тепер новий голова ради разом з депутатами в очікуванні підписання президентом закону про їхню роботу. Від нього залежатимуть подальші рішення і можливість їх реалізовувати в житті.

4 коментарів до "Голову Бердичівської районної ради обирали понад 5 годин: з кого був вибір і чим дивували кандидати (ВІДЕО)"

 1. Богдан Гетьман | 28.11.2020 at 13:46 | Відповіcти

  Вражений вашим виступом, Ростислав Гаврилюк! Тримайтеся! Ми ще не перемогли наших внутрішніх ворогів. Не звертайте уваги на провокації. Мудрість і розум завжди перемагають!

 2. Катерина М. | 28.11.2020 at 15:12 | Відповіcти

  Шкода, що не обрали компетентного, чесного та відповідального депутата Ростислава Гаврилюка. Його виступ заслоговує на повагу, а опоненти з “ЄС” та “ОПЗЖ” вміло влаштували зазделегідь заготовлені провокації. Але він тримався достойно. А з боку преси – це неповага до виборців територіальної громади та всіх людей пенсійного віку!

 3. Згодна з вами. Автор репортажу Юлія Сінєльнікова необ’єктивно висвітлила події засідання на користь окремих політичних сил. Так як інші виступаючі, включаючи Олександра Балянова з “ЄС”, також читали невпевнено запинаючись з папірця. До тогож головуючий на засіданні Віктор Верещак з “ЄС” вів себе грубо та неетично відносно опонента Ростислава Гаврилюка від “Слуга Народу”, навмисне перебивав промову та провокував. Аналізуючи інші репортажі Сінєльнікових можна зробити висновок, яку з політичних партій вони лобіюють.

 4. Як вам несоромно Юлія та Віталій Сінєльнікови! Навіщо ви навмисно перекручуєте інформацію?
  По-перше, Гаврилюк Ростислав не чоловік, як ви зневажливо написали, а депутат від політичної партії «Слуга Народу» і громадський діяч, якого обрала громада (за кількістю голосів – 306 + 68). До вашого відома за Олександра Балянова від політичної партії «Європейська Солідарність» проголосували лише 160, а за обраного заступника голови Володимира Діхтяра від «ОПЗЖ» – громада віддала тільки 42 голоси 🙂
  Таким чином, ви показали образливу неповагу до територіальної громади, які обрали депутата Р. Гаврилюка, і людей старшого віку.
  Юлія і Віталій Сінєльнікови, а до своїх батьків пенсійного віку ви також ставитесь зневажливо, безпардонно і з насмішкою, обзиваючи їх комуністами?
  На мою думку, це вже відверта дискримінація і харазмент відносно окремих депутатів.
  По-друге, чому ви так боїтеся кандидата від політичної партії «Слуга Народу»? І скільки вам заплатили за те, щоб ви образили головного претендента на посаду голови районної ради?
  Дуже соромно і шкода, що в Бердичеві в Times.zt.ua працюють такі продажні, непрофесійні та непорядні журналісти, які елементарно нездатні почути, зрозуміти і оцінити інноваційне.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*