HOVER
INNA BILA
IT LAB STUDIO

Гордість i Ганьба Житомира: «ворота в пекло»

в пекло - Гордість i Ганьба Житомира: «ворота в пекло»

…Вибір був дуже простий. Або йти по проїжджій частині, де літають іномарки. Або, затуливши носа, спускатися в андеграунд, де є високий шанс втрапити у гоп-стоп. А також зіштовхнутися з таким же самотнім, як і ви, кримінальником – для якого ще одна ходка за вбивство чи зґвалтування це як раз плюнути…

Можливо, хтось не в курсі, але в Житомирі є підземний перехід. Один. Особливо часто цей факт дивує житомирян, які не бувають у Богунському районі. Підземний перехід розкинувся прямісінько перед славнозвісною панчішною фабрикою, завдяки якій наше місто асоціюють зі… шкарпетками.

Факт наявності в Житомирі підземного переходу поділив жителів міста на три частини: перші шоковані, що у нас таке є; інші занепокоєні та розлючені через стан об’єкту; а решті просто байдуже.

Вчора

2010 року перехід мав такий вигляд, який ви бачите на фото біля заголовка. Тоді він нагадував камеру для тортур.

  • жахливий сморід (через те, що люди з невисоким IQ використовували його, як громадський туалет);
  • гнітючі стіни, на яких яскраво були представлені шедеври образотворчого вандалізму молоді;
  • облуплена оббита варварами плитка;
  • зловісне освітлення; ліхтарі або ледь помітно мерехтіли, або блимали, як у типових фільмах жахів, або й взагалі брали відгул та не працювали.

Пройти крізь ці «ворота в пекло» наважувався не кожен. А цим шляхом щодня мають рухатися, окрім дорослих людей, діти до школи та додому…

Пішохідного переходу на даній ділянці немає, а потік людей величезний. Поруч знаходяться дві школи, дитячий садок, панчішна фабрика, багато житлових будівель тощо. Наявність підземного переходу в даній місцевості надзвичайно важлива, щоб уникати випадків ДТП. Але і стан його має бути прийнятним для людей, комфортним та безпечним, щоб люди не боялися ходити підземкою.

 Сьогодні

Стан підземного переходу не радує і тепер. Ніяких суттєвих змін не відбувається. Плитка обвалюється. Вода, що потрапляє до підземного переходу взимку, замерзає на сходах та підлозі, перетворюючись на дуже небезпечну ковзанку.

IMG 4866 - Гордість i Ганьба Житомира: «ворота в пекло»

IMG 4869 - Гордість i Ганьба Житомира: «ворота в пекло»

IMG 4871 - Гордість i Ганьба Житомира: «ворота в пекло»

Освітлення неповноцінне. Змінилося хіба що те, що люди стали поводитися культурніше: смороду вже немає, і стіни поки що без (точніше, майже без) дурнуватих малюнків фарбою з балончиків. Зараз це виглядає вже не як ворота в пекло – а як… ну, «ворота в чистилище».

IMG 4874 - Гордість i Ганьба Житомира: «ворота в пекло»

IMG 4877 - Гордість i Ганьба Житомира: «ворота в пекло»

IMG 4884 - Гордість i Ганьба Житомира: «ворота в пекло»

Жителі району неодноразово надсилали звернення та скарги до міської влади з цього приводу. Виникла навіть така думка. Може, краще було б встановити світлофори і намалювати пішохідний перехід – якщо грошей (чи волі) на повноцінну реконструкцію/ремонт у влади міста не вистачає?

IMG 4868 - Гордість i Ганьба Житомира: «ворота в пекло»

IMG 4872 - Гордість i Ганьба Житомира: «ворота в пекло»

IMG 4885 - Гордість i Ганьба Житомира: «ворота в пекло»

Завтра

Під час сесії Житомирської міської ради 9 листопада 2017 р. депутати затвердили субвенцію з державного бюджету в розмірі 1 млн. грн. Ці кошти повинні направити на реконструкцію підземного переходу на проспекті Миру в Житомирі.

1 4 - Гордість i Ганьба Житомира: «ворота в пекло»

2 4 - Гордість i Ганьба Житомира: «ворота в пекло»

Об’єкт знаходиться територіально у 13 міському виборчому окрузі, за який відповідальна депутат міськради Ірина Ярмоленко. 17 листопада вона розмістила на власній сторінці однієї з соц. мереж варіанти майбутнього зовнішнього вигляду цього пішохідного переходу. Додавши до посту прохання проголосувати за той варіант, який городянам найбільше до вподоби.

4 4 - Гордість i Ганьба Житомира: «ворота в пекло»

6 3 - Гордість i Ганьба Житомира: «ворота в пекло»

Вашій увазі варіанти можливого єдиного ПІДЗЕМНОГО ПЕРЕХОДУ в Житомирі:
1. Строкатий сучасний яскравий (голосуємо сердечком)
2. Неяскраві спокійні кольори (голосуємо лайком)
3. Сірий з картинами (голосуємо вав)
4. Білий з перспективою оголошення конкурсу для графіті (голосуємо ха-ха )

8 4 - Гордість i Ганьба Житомира: «ворота в пекло»

11 2 - Гордість i Ганьба Житомира: «ворота в пекло»

З моменту виділення коштів вже минуло три з половиною місяці. А от скільки ще місяців (років, десятиліть) повинно пройти до моменту, коли житомиряни побачать обіцяні «ворота в рай»?

7 4 - Гордість i Ганьба Житомира: «ворота в пекло»

12 3 - Гордість i Ганьба Житомира: «ворота в пекло»

Тетяна ОВСІЄНКО

  • 93
    Поширили:

Будьте першим, хто прокоментував "Гордість i Ганьба Житомира: «ворота в пекло»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*