coin24 crypto exchange
1X FAN models
1xfan manager
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine

Готуємося до найгіршого, сподіваємося на краще: поради на випадок артилерійських обстрілів

Під час воєнного конфлікту одним з найнебезпечніших видів вогневої поразки є артилерійський обстріл.  Саме він призводить до найбільшої кількості випадкових жертв серед мирного населення. 

Тож варто дізнатися заздалегідь, як діяти, куди бігти, що можна, а що в жодному випадку не можна робити, якщо ви потрапили під артобстріл.

Перше, що просигналізує про артобстріл – це віддалені звуки вибухів, спалахи та гуркіт. Якщо ви чуєте ці поки що незвичні для нас звуки, маєте від кількох секунд до кількох хвилин, щоб сховатися.

  • Довгий та протяжний свист означає міну. Маєте часу 2-5 секунд. Рятує найближча яма, заглиблення, у будь-якій канава,траншея, вздовж високого бордюру чи фундаменту паркану, воронки від попередніх вибухів, тощо. 
  • Гаубичний снаряд звучить майже так само, як і міну, але часу менше. Тож не витрачайте його на пошуки ями, падайте одразу, де стоїте.  
  •  Град звучить як шурхіт, дає цілих 14 секунд на пошуки укриття. 
  • Смерч звучить як політ винищувача, відкривається в 10-20 метрах над землею, шансів майже не дає, але заряд б’є не більше, як на 5 метрів.  Тож падайте, прикривайте голову і сподівайтеся, що пронесе.
  •  Постріл з танку ви почуєте одночасно з влученням. Але отримаєте 4 секунди на перезарядку. Тож або закопуйтесь глибше, або щодуху тікайте.

 Де ховатися не можна:

Стіни сучасних будівель не лише не дають захисту, але й в разі чого несуть додаткову загрозу. Зсуви чи завали можуть виникнути навіть через вибухову хвилю.

Теж саме з стінами офісів та магазинів.

Якщо вибухи застали вас в дорозі у власному авто – не розраховуйте, що зможете швидко втекти від обстрілу. Краще залишити машину і шукати більш надійне укриття.

Те ж саме з маршрутками, тролейбусами і т. д – негайно покиньте транспорт, відбіжіть від дороги, але подалі від споруд та будинків.

Перебігати варто короткими перебіжками, відразу після наступного вибуху. Потрібно вилізти, краще з протилежного від обстрілу боку, і відповзти подалі, потім лягти. 

УКРИТИСЯ ПІД ЧАС АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ МОЖНА

– у спеціально обладнаному бомбосховищі;

– в будь ­якій канаві, траншеї, ямі;

– в трубі водостоку під дорогою; ­

– вздовж високого бордюру­;

– у підвалі під капітальними будинками старої забудови;

– в оглядовій ямі гаражу, станції технічного обслуговування;

– в каналізаційних люках; ­ у „воронках”, що лишилися від попередніх обстрілів.

НЕМОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ УКРИТТЯ

– під’їзди будинків; ­

– місця під технікою (вантажівкою. автобусом);

– непідготовлені для укриття підвали;

– укриття розташовані ближче 30-­50 метрів від багатоповерхових будівель;

– проходи поміж штабелями, контейнерами, будівельними матеріалами.

ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ

Зачекайте приблизно 10 хв. Обережно підніміться, уважно огляньте місцевість навколо себе, пересувайтесь не кваплячись та уважно оглядайте маршрут руху, ноги ставте на вільну від уламків поверхню. Не піднімайте з землі незнайомі вам предмети. Снаряди можуть бути касетними і місцевість в результаті застосування спеціальних боєприпасів може бути замінована. Бойові елементи касетних боєприпасів та снаряди які не підірвалися можуть вибухнути від найменшого дотику. Уважно слідкуйте за дітьми і підлітками, не дозволяйте їм торкатися до будь яких предметів. 

Будьте першим, хто прокоментував "Готуємося до найгіршого, сподіваємося на краще: поради на випадок артилерійських обстрілів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*