Управління Державної служби якості освіти у Житомирській області інформує про прийняття за основу Верховною Радою України нової редакції Закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту».
У новій редакції передбачено вирішення окремих запитів суспільства до професійної (професійно-технічної) освіти на сучасному етапі, а також розв’язання накопичених проблем, зокрема:
- здобуття професійної освіти без одночасного здобуття повної загальної середньої освіти;
- здобуття часткових професійних кваліфікацій за короткостроковими програмами під конкретні потреби у відбудові країни.
Крім того, за певних умов дозволено:
- здобуття за бюджетні кошти професійної освіти впродовж життя за іншими професіями;
- перепідготовку та підвищення кваліфікації відповідно до сучасних потреб держави.
На сьогодні є гострою проблемою відмова у вступі за регіональним замовленням особам, які не є мешканцями місцевих громад. Нова редакція закону визначає основні засади щодо заборони відмови у зарахуванні на навчання до закладів професійної (професійно-технічної) освіти за відсутності реєстрації місця проживання особи на території відповідної територіальної громади.
Відповідно до змін у законі, до завершення процедури передачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти з державної у комунальну власність передбачені законодавством повноваження засновників закладів професійної (професійно-технічної) освіти виконують місцеві органи влади, визначені рішенням Кабінету Міністрів України. А також законом визначено, що протягом 10 років з дня набрання чинності нової редакції закону припинення шляхом ліквідації чи реорганізації комунальних закладів професійної (професійно-технічної) освіти відбувається лише за попереднім погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки та Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні.
Будьте першим, хто прокоментував "Інформація щодо змін у сфері професійної (професійно-технічної) освіти"