Інспектори поліції повинні вимірювати швидкість руху стаціонарно встановленим радаром TruCAM

Радар вимірювання швидкості TruCAM повинен бути стаціонарно встановлений, працівники поліції не можуть вимірювати швидкість руху авто, тримаючи радар в руках. Про це повідомив «Дорожній адвокат».

До такого висновку дійшов суд, розбираючись у одній справі про порушення дорожнього руху. Працівник поліції зупинив водія за перевищення швидкості, проте той не погодився і зробив йому зауваження, що TruCAM повинен бути закріплений на стаціонарному нерухомому об’єкті. Не погодившись із цим, правоохоронець виписав постанову про притягнення до адміністративної відповідальності. Але водій вирішив довести свою правоту у суді. 

У суді першої інстанції висновок був на користь водія: прилад TruCam при проведенні фіксації швидкості певного транспортного засобу не може утримуватися інспектором поліції в руках, а повинен бути стаціонарно встановленим. Але Управління патрульної поліції не погодилося з таким висновком, і оскаржило його в апеляційному суді.

Апеляційний суд врахував положення ст. 40 Закону «Про Національну поліцію», які передбачають, що «поліція для забезпечення публічної безпеки і порядку може закріплювати на форменому одязі, службових транспортних засобах, монтувати/розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель автоматичну фото- і відеотехніку…». Проте дослідивши відеозапис справи, апеляційний суд побачив, що під час вимірювання швидкості з рук видно тремтіння приладу TruCam, а це може дати похибку. Та зазначив, що ручне розміщення засобів фото- і відео техніки для вимірювання та фіксації швидкості суперечить приписам ст. 40 названого Закону. 

Отже інспектор не може вимірювати швидкість руху приладом TruCam, тримаючи його в руках. Прилад повинен бути стаціонарно встановлений. Тому, якщо ви стали свідком такого порушення, можете повідомити працівнику поліції про необхідність дотримання ним вимог ст.40 «Про Національну поліцію»


Будьте першим, хто прокоментував "Інспектори поліції повинні вимірювати швидкість руху стаціонарно встановленим радаром TruCAM"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*