Кабмін виплатить теплопостачальникам різницю за ціни для населення | Times ZT

Кабмін виплатить теплопостачальникам різницю за ціни для населення

Уряд затвердив методику визначення різниці в тарифах на тепло і гарячу воду для теплокомуненерго, що дозволить легше пройти опалювальний сезон.

“Різниця між ринковими тарифами на тепло і гарячу воду і тими, за якими платили громадяни, це десятки мільярдів гривень. Цю різницю ми компенсуємо теплокомуненерго, що дасть їм можливість безперешкодно пройти опалювальний сезон”, – розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів.

Він також пояснив, що таке рішення дасть можливість місцевій владі нести відповідальність за тарифи на тепло і гарячу воду, а також навести порядок з комунальними підприємствами.

Теплокомуненерго та штрафні санкції:

У липні Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект, який скасовує штрафні санкції для підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) за неоплачений спожитий газ.

Згідно пояснювальної записки до законопроекту, він скасовує нарахування штрафних санкцій на заборгованість за газ, яка виникла після 1 травня 2020 року, а також дозволяє підприємствам теплокомуненерго реструктуризувати поточну заборгованість за спожите паливо на п’ять років. Зокрема, законопроект також накладає заборону на нарахування пені і штрафів постачальниками газу по категорії населення.

В асоціації “Укртеплокомуненерго” пояснили, що якщо цей законопроєкт підримають, то він вирішить ряд життєво важливих проблем ТКЕ. Серед яких дозвіл на реструктуризацію боргів за спожитий газ на 5-7 років, зняття блоку на заарештованих банківських рахунках ТКЕ та скасування штрафних санкцій “Нафтогазу”.

Будьте першим, хто прокоментував "Кабмін виплатить теплопостачальникам різницю за ціни для населення"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*