Карантин по-зеленськи: лівою рукою «закрили кордони» – правою пускають тисячі людей (ФОТО, ВІДЕО)

Людський мозок має дві півкулі. Ліва півкуля відповідає за мовлення, послідовну обробку інформації та логічне мислення (якщо людина не шульга). Права відповідає за інтуїцію, уяву, емоції та орієнтацію у просторі. Злагоджена повноцінна робота обох півкуль це, власне, і є здорова людська особистість. Або здоровий колективний організм – як сума здорових людських особистостей.

Коли колективний організм під назвою «українська влада» приймає рішення ввести в Україні жорсткі карантинні заходи – ми розуміємо, що це робота лівої півкулі. Але коли цей же організм закликає українців повертатися із-за кордону в Україну – це на 100% продукт правої півкулі. Проблема в тому, що масовий наплив людей – в тому числі з Італії та Іспанії, де COVID-19 вже забирає сотні життів за добу – це пряме, грубе і цинічне порушення карантину. Тобто, півкулі колективного мозку влади працюють незалежно одна від одної. І приймають одночасно рішення, які здоровий глузд просто не може осягнути.

За офіційними даними, в останній тиждень в Україну заїхали сотні тисяч людей. Лише 16 березня кордон у напрямку «до нас» перетнули понад 50 тис. 15 березня через кордон пройшли 144 тисячі, переважно – в Україну. По-людськи можна зрозуміти мотивацію цієї масової зворотної міграції. Коли в Україні (поки що) лише 2 випадки смерті від коронавірусу, а в Італії їх вже більше, ніж 2500 – інстинкт самозбереження підказує єдиний правильний напрямок руху. І це не лише громадяни України, до речі. Українки тікають з Італії часто разом зі своїми італійськими чоловіками та італійськими дітьми. Чи у кожного прикордонника підніметься рука розлучити таку родину прямо на кордоні?    

Але тут варто увімкнути ліву половину. І поміркувати без емоцій. В Україну повертаються переважно люди, які виїхали звідси у пошуках кращої долі. І коли епідемія згасне – вони знову поїдуть у ті країни, звідки зараз у паніці біжать. Чи треба їх за це засуджувати? Ні, не треба.

Але з іншого боку: чи треба ставити права економічних, шлюбних та інших мігрантів – над правами абсолютної більшості населення України? Чи мають люди, які не живуть в Україні, більше прав на здоров’я та життя, ніж люди, які тут живуть? Судячи з дивних дій влади – мають. Наприклад, Державна прикордонна служба України забезпечила комфортний транзит до Молдови для групи іноземних громадян.  

Тисячі людей хочуть виїхати з Німеччини, Чехії, Польщі та інших країн ЄС. Влада метушиться і обіцяє усім їм порятунок. Будуть додаткові авіарейси (це коли в самій Україні вже майже нічого не літає). Будуть вивозити наземним транспортом (це коли в Україні вже паралізоване міжобласне сполучення і починається транспортний колапс у містах).  

Хтось скаже: але ж людей на кордоні перевіряють! Слід дивитися правді в очі. Перевірити сотні тисяч людей на наявність хвороби за лічені дні фізично і технологічно неможливо. Вимірювання температури не може ані підтвердити, ані відкинути діагноз, оскільки COVID-19 на початковій стадії (і у багатьох випадках загалом) може протікати без симптомів. Тому людей просто опитують: «Ви, часом, не з вірусом? ні? ну, тоді ласкаво просимо!..»

«Разом з представниками санітарного контролю проводиться опитування щодо стану здоров’я та вимірювання температури тіла осіб, які в’їжджають в Україну» (джерело – ДПСУ)

Іншими словами, людину із звичайною ГРВІ – на що вказує підвищена температура – ізолюють прямо на кордоні. А носій COVID-19, у якого поки нема видимих симптомів, спокійно поїде далі. Ну, і вишенька на торті: кордон не закриватимуть для осіб на приватному автотранспорті. Тобто, і сьогодні, і завтра, і через тиждень – в «карантинну» Україну зможе заїхати будь-хто.

Чому цей дебільний клінч між владними півкулями став можливим? Я бачу лише одне пояснення. Українська влада звикла прогинатися у глибоких реверансах перед путіними, макронами, трампами і штайнмаєрами. Владу дуже непокоїть, як вона виглядає в очах «цивілізованого світу». Її в першу чергу хвилює, що скажуть в ОБСЄ, ПАРЄ, МВФ та ООН. І вже в останню чергу – що скажуть у Нових Санжарах. Водночас влада хоче подобатись українцям. Володимир Зеленський, приймаючи це фатальне популістське рішення – як завжди, був за все хороше і проти всього поганого. Порятунок співгромадян, патріотизм, Батьківщина не кине в біді, бла-бла…

Біля Зеленського не знайшлося жодного радника з розвиненою лівою півкулею. Який би нагадав президентові: усі випадки зараження та загибелі від COVID-19 в Україні трапилися саме після того, як в Україну повернулися люди із-за кордону. Який би підказав: якщо ти оголошуєш карантин – то маєш у першу чергу ЗАКРИТИ НАГЛУХО кордони! Люди мають залишатися там, де їх заскочило лихо. Мігранти, репатріанти, туристи, авантюристи, стипендіати, дипломати – УСІ. В цьому і полягає смисл карантину під час епідемій: жертвувати меншим – аби врятувати більше.

Але у нас навпаки: влада зробила все, щоб пожертвувати більшістю заради меншості. І за це Україна може заплатити дуже високу ціну.

Тарас СТРІЛЬЧИК

1 коментар до "Карантин по-зеленськи: лівою рукою «закрили кордони» – правою пускають тисячі людей (ФОТО, ВІДЕО)"

  1. Таке враження, що Зеленський і зеко-манда умисно все роблять для того щоб знищити побільше українців. Все робиться проти інтересів української нації, на жаль ((
    І ще одне, у всьому ж винні порохоботи, націоналісти, хто попало тільки не ті, хто має виключну більшість у всіх гілках влади…
    Наче й добрі наміри рекламуються, а на виході завжди зло. Цьому є одне просте пояснення – ХУЦПА.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*