Карантин триває: що змінилось для Бердичева? (ВІДЕО)

Ploshcha lito 777x437 - Карантин триває: що змінилось для Бердичева? (ВІДЕО)

Через зростання в Україні захворюваності на короновірус у Бердичеві на засіданні виконавчого комітету повідомили, що чекає на містян. Локалізувати  місто через вірус, каже міський голова, практично неможливо. Але певні обмеження в його життєдіяльності все ж будуть. Члени виконкому прийняли відповідний проект рішення про продовження карантину та етапи його послаблення

«Непослаблення карантинних заходів стосується закладів громадського харчування крім літніх майданчиків, всередині приміщень робота цих закладів не буде здійснюватись. Не послаблюється діяльність закладів культури – зокрема з приймання відвідувачів; закладів з надання послуг оздоровлення, відпочинку. Проведення релігійних заходів у місті дозволять за умов дотримання карантинних вимог з терміном виконання до стабілізації епідемситуації в області. Окрім того, поліція має не допускати стихійну торгівлю на території міста, забезпечити дотримання карантинних заходів під час перевезень в міському пасажирському автотранспорті. На жаль, послаблення карантину і, у тому числі, робота транспорту дала не зовсім позитивний результат», – каже Сергій Онофрійчук, заступник міського голови.

Директор КНП «Бердичівська міська лікарня» Лариса Бабікова повідомила: у місті зафіксовано 99 випадків захворюваності на короновірус, вчора до них додалось ще 2.

«89 уже одужали, на сьогодні під наглядом сімейних лікарів 6 пацієнтів. За минулу добу обстежено 20 осіб ЦПМСД. Наразі в інфекційному відділенні є 2 пацієнти з підозрою на короновірус, вони обстежені вчора – на ранок уже маємо негативні результати. Зранку швидка доставила ще 1 людину з підозрою на вірус. Крім того під наглядом сімейних лікарів є 30 контактних осіб і ті, хто прибув з-за кордону», – розповіла вона.

Зараз оперативних втручань і планових госпіталізацій лікарня не проводить, медики займаються тільки ургентними випадками.

Фахівці Держпродспоживслужби у Бердичеві кажуть: зафіксували низку порушень карантинних вимог як закладами торгівлі, перевізниками, так і громадянами.

«Наявна активна неконтрольована стихійна торгівля на прилеглій території кооперативного ринку. Це не лише овочі, розсадами, а й іншими товарами. Ця торгівля триває попри зауваження поліції. Були випадки стихійної торгівлі біля входу на «Північний» ринок. Масово не дотримуються маскового режиму, соціальної дистанції і адміністрації ринків Бердичева не контролює це, як і наявність масок у відвідувачів. Фіксувались порушення перевізниками в маршрутках. Зокрема ігнорувались правила використання засобів індивідуального захисту водіями, в салон допускались пасажири без масок, в салоні автобуса часто було людей більше, ніж посадочних місць.  Є зауваження в місцях торгівлі – продовольчих магазинах; також у перукарнях», – розповіла Тетяна Пузиренко, головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби у Бердичеві.

Правоохоронці на зауваження у їхній бік щодо контролю за дотриманням карантинних вимог на ринках нагадують: це не лише їх обов’язок.

«Поліція повинна контролювати разом з адміністраціями ринків і з епідемслужбою, органами місцевого самоврядування. Працівники епідемслужби за останню неділю не кожен день там знаходяться, поліція же там є постійно. Треба усе робити разом, а не покладати на плечі поліції тільки», – каже Олександр Гетенок, заступник начальника поліції.

У Держпродспоживслужбі визнають: на ринках вони тепер перебувають не весь день. Тому, мовляв, це дає змогу людям розслабитись. А результатом може стати погіршення ситуації із захворюваністю на короновірус у місті. Тому контролювати дотримання карантинних вимог загалом у місті потрібно спільно з правоохоронцями.

Окрім питань карантину на виконкомі розглянули низку інших питань. Серед яких – чергова новація для бердичівлян, у яких вдома централізоване опалення. З серпня зміниться звична система оплати за послугу. Якщо раніше люди платили 90 % від вартості за тепло в опалювальний сезон, а 10 % в неопалювальний, то тепер платитимемо 70 % в опалювальний сезон, а 30 % від вартості за послугу – в неопалювальний.


Будьте першим, хто прокоментував "Карантин триває: що змінилось для Бердичева? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*