Карантин в Україні скасовано! Влада відкрила кордони і дозволила в’їзд іноземцям

06 1 - Карантин в Україні скасовано! Влада відкрила кордони і дозволила в’їзд іноземцям

Від 15 червня 2020 року громадяни України мають право вільно виїздити у ряд країн. Список цих країн виглядає дещо екзотично: США, Велика Британія, Туреччина, Албанія. 27 червня перед українцями гостинно відчинить двері Туніс. На черзі – Кіпр, Чорногорія, Грузія, Греція. Цікаво, що у США і в Албанію пустять без будь-яких обмежень на кордоні, пов’язаних з епідемією. У Туреччині і Тунісі – обов’язкове тестування на SARS-CoV-2. У Великій Британії українця чекає 14-денний карантин. Подорожі поки що можливі лише літаком.  

02 6 - Карантин в Україні скасовано! Влада відкрила кордони і дозволила в’їзд іноземцям

В українських аеропортах відкрили зони пропуску. Дозволено в’їзд іноземцям з країн, «де немає значного поширення COVID-19». Яким чином уряд визначатиме, де поширення значне, а де ні – поки що не дуже зрозуміло. Міністр інфраструктури Владислав Криклій пообіцяв уточнити це найближчим часом.  

04 4 - Карантин в Україні скасовано! Влада відкрила кордони і дозволила в’їзд іноземцям

Тепер давайте згадаємо, що означає слово «карантин». «Карантин (від італ. Quaranta – сорок) – адміністративні та медико-санітарні заходи на обмеження контактів інфікованої або підозрілої на інфікування особи (осіб), тварини, вантажу, товару, транспортного засобу, населеного пункту, на рівні країни або між державами, що застосовуються для запобігання поширенню деяких небезпечних інфекційних хвороб»

Якщо обмеження на рівні країни або між державами скасовано – це свідчить про те, що карантину фактично більше нема. Він залишився тільки на папері щоденних циркулярів Міністерства охорони здоров’я, на які вже мало хто зважає. Ну, до «чорного списку» МОЗ додалася ще одна область з високою інцидентністю – і що з того?  

01 - Карантин в Україні скасовано! Влада відкрила кордони і дозволила в’їзд іноземцям

Цікаво, що українська влада скасувала де-факто карантин на тлі двох знакових подій. Перша подія: у дружини президента Олени Зеленської виявили коронарний вірус. У зв’язку з цим Володимир Зеленський перейшов на «бункерне» управління державою, застосувавши самоізоляцію. Друга подія: 12 червня в Україні зафіксували рекордний показник захворюваності – 753 випадки.

03 3 - Карантин в Україні скасовано! Влада відкрила кордони і дозволила в’їзд іноземцям

Момент обрано «дуже вдало» – чи не так?..  

Тарас СТРІЛЬЧИК


Будьте першим, хто прокоментував "Карантин в Україні скасовано! Влада відкрила кордони і дозволила в’їзд іноземцям"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*