Керівництво Держспецзв’язку викрили в розкраданні 62 млн грн

Керівництво Держспецзв’язку викрили в розкраданні 62 млн грн

20 листопада фахівці НАБУ та САП викрили керівництво Держспецзв’язку у заволодінні 62 мільйонами гривень при закупівлі програмного забезпечення.

Відповідно до матеріалів слідства, впродовж 2020-2022 років власник групи компаній у змові із керівництвом Держспецзв’язку розробили схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними на закупівлю обладанання та програмного забезпечення. Для цього залучили дві підконтрольні компанії, а закупівлю засекретили, аби уникнути відкритих торгів та забезпечити їх перемогу. З цими компаніями підпорядковане Держспецзв’язку держпідприємство уклало договори на постачання відповідного ПЗ та послуг та перерахувало у 2021-2022 рр. кошти у сумі понад 285 млн грн.

Однак реальна вартість ПЗ, яке компанії придбали в іноземного виробника, становила лише 223 млн грн. Решту суми зловмисники вивели на рахунки підконтрольних компаній за кордоном з метою легалізації та розподілення між членами організованої групи.

Нині мова йде про шістьох підозрюваних:

  • голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь, якого сьогодні було звільнено з займаної посади;
  • його заступник Віктор Жора; 
  • гендиректор та співробітник держпідприємства; 
  • організатор схеми-власник групи компаній та його працівник.

Нагадаємо також, що ексзаступника Міністра оборони України В’ячеслава Шаповалова викрили на розтраті майже 1 млрд грн бюджетних коштів.

Будьте першим, хто прокоментував "Керівництво Держспецзв’язку викрили в розкраданні 62 млн грн"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*